Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Veterinarija
Vietoj antibiotikų – mikrobiotos transplantacija
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Tokijas. Japonijos mokslininkai pristatė inovatyvų veršelių diarėjos gydymo metodą. Jie siūlo atsisakyti antibiotikų, o su patogeninėmis bakterijomis kovoti natūralia mikrobiota, išskirta iš sveikų gyvūnų.

Viduriavimas yra dažna veršelių sveikatos problema, lemianti didžiulius nuostolius gyvulių augintojams visame pasaulyje.

Šiai žarnyno ligai gydyti skiriami antibiotikai, tačiau netinkamas antimikrobinių vaistų naudojimas maistui skirtiems gyvūnams ne tik sutrikdo jų mikrobiotą (gerųjų bakterijų populiaciją), bet ir lemia antibiotikams atsparių padermių susiformavimą ūkiuose.

Bioversija 23 09 01 m7

Japonijos mokslininkų komanda, vadovaujama specialistų iš Tohoku universiteto, siekė atrasti alternatyvią viduriavimo gydymo strategiją, kuri padėtų įtvirtinti veršelių žarnyne sveiką mikroflorą ir panaikintų antibiotikų poreikį.

Jie ištyrė išmatų mikrobiotos, paimtos iš sveikų veršelių, transplantacijos veiksmingumą sunkiai viduriuojantiems jaunikliams. Tyrimų rezultatai paskelbti mokslo leidinyje „Microbiome“.

Mokslininkams pavyko išskirti tris veiksnius, kurie reikšmingi transplantuojant sveiką mikrobiotą sergantiems veršeliams. Pastebėta, jog bakterijų Selenomonas gentis yra gerai suderinama tarp donoro ir recipiento bei padidina gydymo sėkmę.

Nustatyta, kokių metabolitų sumažėjimas donoro ir recipiento organizmuose reikšmingai susijęs su procedūros veiksmingumu. Patvirtinta, jog, atrenkant potencialų donorą, biologiniu žymeniu reikia laikyti Sporobacter gentis.

Projekto autoriai teigia, jog sieks, kad išmatų mikrobiotos transplantacijos procedūra taptų įprasta veterinarine praktika, kovojant su žarnyno infekcinėmis ligomis ir gerinant sergančių gyvūnų mikrofloros populiaciją.

Šaltinis: eurekalert.org
  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip elgiatės, kai gyvulys sunkiai serga ir patiria kančią?
  Visos apklausos