Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Veterinarija
Ūkyje dėl gripo teks sunaikinti tūkstantį paukščių

Jurbarkas. Penktadienį labai patogeniško paukščių gripo (H5N8) viruso atvejis patvirtintas komercinėje paukščių laikymo vietoje Jurbarko rajone, Klišių kaime, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Ūkyje, kuris priklauso prekiautojui naminiais paukščiais, pirminiais duomenimis, laikyta apie 1,1 tūkst. įvairių paukščių jauniklių.

Mėginiai iš šio ūkio virusui nustatyti paimti VMVT gavus informaciją apie kituose ūkiuose nugaišusius paukščius. Iš šio prekiautojo paukščius buvo įsigiję Raseinių ir Tauragės rajonų augintojai, kurių savo reikmėms laikomiems paukščiams ir diagnozuotas paukščių gripo virusas.

Bioversija 2024 04 15 m7

Šiuo metu Jurbarko rajono ūkiui uždrausta prekiauti paukščiais, veterinarijos specialistai atrinko gaišusių paukščių mėginius tyrimams.

Anot pranešimo, patvirtinus labai patogeniško paukščių gripo protrūkį, šiame ūkyje visi laikomi paukščiai bus gaišinami, kad liga neplistų toliau. Jie bus sunaikinti ūkio teritorijoje, atliekama pirminė dezinfekcija.

VMVT duomenimis, komercinių paukštininkystės ūkių Jurbarko rajone nėra. Į nustatytas apribojimų zonas paukštienos perdirbimo įmonės taip pat nepatenka.

Kaip užkratas pateko į Jurbarko rajono paukščių laikymo vietą, aiškinsis veterinarijos specialistai. Neatmetama galimybė, kad virusas galėjo patekti nuo laukinių vandens paukščių arba įsigijant sergančius paukščius.

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos