Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Veterinarija
Tyrimai dėl nelegalių augintinių veisėjų – teisme

Vilnius. Nuo rugsėjo 4 d. iki šios dienos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) yra atlikusi per 400 tyrimų dėl nelegalių gyvūnų augintinių veisimo ar galimo žiauraus elgesio su gyvūnais, jų kankinimo, netinkamo gyvūnų laikymo atvejų išaiškinimo.

VMVT informuoja, kad šiuo metu dėl administracinių nusižengimų bylose priimtų sprendimų paskirti nuobaudas ir konfiskuoti 91 gyvūną augintinį pateikti skundai ir bylos perduotos nagrinėti teismui. Be to, VMVT atlikusi tyrimus perdavė būtiną medžiagą nagrinėti teismui, prašydama skirti maksimalią sankcijoje numatytą baudą ir konfiskuoti dar 128 gyvūnus augintinius.

Likusiais atvejais, priklausomai nuo konkrečios situacijos aplinkybių ir padaryto pažeidimo, gyvūnų savininkai sulaukė sankcijų – įspėjimų, piniginių baudų, daugeliu atveju netinkamomis sąlygomis laikytus gyvūnus jie savanoriškai perdavė gyvūnų globos organizacijoms.

Bioversija 2024 04 26 m7

Apibendrinant VMVT surinktą informaciją, atliktų tyrimų rezultatus, dėl nelegalaus veisimo ir žiauraus elgesio su gyvūnais Širvintų, Tauragės, Šiaulių, Kauno ir kituose rajonuose, VMVT departamentų sprendimais laikytojams skirta baudų suma siekia beveik 4,5 tūkst. eurų, laikinai globai paimta ir teismo sprendimų dėl konfiskavimo laukia 219 įvairių veislių ir skirtingo amžiaus šunys.

Visos šios bylos šiuo metu yra nagrinėjamos teismuose ir, iki įsiteisės jų priimti sprendimai, visų minėtų auginių priežiūra rūpinasi gyvūnų globos organizacijos.

VMVT informuoja, kad be minėtų tyrimų ir nuolat vykdomų planinių ir neplaninių patikrų, reaguojant ir tikrinant gaunamus asmenų pranešimus ir Tarnybos surinktą informaciją, jau įgyvendino arba inicijavo ir nemažai papildomų priemonių, kurios, tikimasi, turės ilgalaikį poveikį kovai su nelegaliu gyvūnų veisimu ir neteisėta prekyba stiprinti.

Visuomenės dėmesio akiratyje gyvūnų gerovės klausimas atsidūrė po to, kai rudens pradžioje buvo išaiškinta daug nelegalių veisyklų.

MŪ, VMVT inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos