Kaunas. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademija naujuosius mokslo metus rugsėjo 14 d. pradės įveikusi su pandemija susijusius iššūkius.
Studijos LSMU Veterinarijos akademijoje vyks mišriu būdu: paskaitos, seminarai – nuotoliniu būdu, praktiniai užsiėmimai, laboratoriniai darbai – įprastai, tik, aišku, laikantis visų saugumo reikalavimų.
Į kaip visada vieną populiariausių šalyje veterinarinės medicinos studijų programą pakviesta studijuoti 120 būsimų pirmakursių, sutartis per pirmąjį etapą pasirašė 117 jų. „Puikiai, ypač įvertinus visą bendrą aplinką dėl pandemijos, kėlusią daug klausimų, kaip ir kas bus“, - taip priėmimo rezultatus įvertino LSMU Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė. Laisvų vietų liko labai mažai, dekanė tikisi, kad per papildomą priėmimą jos bus užpildytos.
Net 111 studentų studijuos valstybės finansuojamose vietose – veterinarinė medicina patenka į didžiausią valstybės finansuojamų vietų studentų skaičių surinkusių studijų programų dešimtuką. Mažiausias konkursinis balas į veterinarinę mediciną buvo 6. Žemiausias, su kuriuo dar įstojo į valstybės finansuojamą vietą, buvo 7,13. „Labai tikimės, kad ateina studijuoti gabūs, ir, svarbiausia, motyvuoti jaunuoliai“, - viliasi prof. V. Riškevičienė.
LSMU Veterinarijos fakulteto dekanė prof. Vita Riškevičienė ir šiemet nenusivylė studentų priėmimo rezultatais
Veterinarinės maisto saugos studijų programą studijuos 14 studentų, dar keletą pretendentų tikimasi priimti per antrąjį turą. Net 16 studentų, baigusių kolegiją, šiemet LSMU Veterinarijos akademijoje pradės išlyginamąsias veterinarinės maisto saugos studijas, o po metų papildys magistrų gretas.
Maisto mokslo studijų programą pirmuoju šaukimu taip pat pasirinko 14 – tokių skaičių ir tikėtasi. Pasak dekanės, jeigu anksčiau būtų sužinota apie Vyriausybės skiriamas tikslines skatinamąsias stipendijas – po 200 Eur per mėnesį, kurių šešios teks ir Maisto mokslo studijų programos pirmakursiams, gali būti, kad norinčių rinktis šias studijas būtų buvę dar daugiau.
Gyvūnų mokslo fakulteto dekanas prof. Rolandas Stankevičius patenkintas, kad juntama fakulteto siūlomų programų paklausa ir studentų skaičiaus augimas. Gyvūnų ir žmogaus sąveikos studijų programą pasirinko 38 studentai, o gyvūnų mokslo – 11, tačiau galutiniai duomenys paaiškės pasibaigus papildomam priėmimui.
Gyvūnų mokslo, kuri iki 2019 m. vadinosi Gyvulininkystės technologijos, studijų programa nuolat kelia didžiausią galvos skausmą Veterinarijos akademijai – tai labai reikalinga studijų programa, gyvulininkystės specialistų Lietuvoje trūksta, bet jaunimas ją renkasi ne itin noriai. Tačiau šiemet pavyko surinkti grupę, tikimasi, motyvuotų jaunuolių.
„Tai labai perspektyvi studijų programa, vienintelė tokio pobūdžio Lietuvoje. Daug trečiakursių jau dirba pagal specialybę ir nuolat tariasi, kaip suderinti darbą ir studijas. Ketvirtajame kurse visi jau dirba pagal specializaciją“, - teigė prof. R. Stankevičius, į kurį dažnai kreipiasi socialiniai partneriai, ieškodami darbui ūkiuose ir bendrovėse jaunų specialistų, fermų, gyvulininkystės padalinių vadovų.
Gyvūnų mokslo fakulteto dekanas prof. Rolandas Stankevičius sako, kad juntama fakulteto siūlomų programų paklausa ir studentų skaičiaus augimas
Tikslines skatinamąsias Vyriausybės stipendijas šiais mokslo metais gaus šeši Gyvūnų mokslo studijų programos studentai. Stipendijos, skirtos siekiant paskatinti jaunus žmones rinktis šalies plėtrai svarbias studijas, pasak dekano, labai svarbus motyvas rinktis šią svarbią ir reikalingą studijų programą.
Vis populiaresnė tampa Gyvūno ir žmogaus sąveikos (iki praėjusių metų vadinosi Gyvūnų mokslo) studijų programa, kuri orientuota į gyvūnų, laikomų estetiniams ir bendravimo poreikiams tenkinti, naudojamų rekreacinėje veikloje, žmonių sveikatai ir gerovei stiprinti bei kitose veiklose, tikslinį, planuojamą ir neatsitiktinį veisimą, mitybos, laikymo, priežiūros, gerovės procesų užtikrinimą. Ši studijų programa turi keturias specializacijas – žirgininkystės, kinologijos, felinologijos ir egzotinių gyvūnų, t. y. rengia šių sričių socialiai atsakingus gyvūnų mokslo specialistus (veisėjus, augintojus, prižiūrėtojus ir kt.), turinčius fundamentinių žemės ūkio ir veterinarijos studijų krypties žinių.
„Jeigu per papildomą priėmimą susidarys 40 pirmakursių, teks sudaryti net keturias grupes“, - pasidžiaugė fakulteto dekanas.
LSMU Mokslo ir žinių dienos minėjimas planuojamas rugsėjo 11 dieną. Šventės formatas priklausys nuo šalyje susiklosčiusios COVID-19 situacijos ir Vyriausybės bendrųjų nurodymų.
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ant gležnų pečių – milžiniška atsakomybė
2024-11-21 -
Antimikrobinių medžiagų naudojama mažiau
2024-11-19 -
Išmaniosios technologijos gyvulininkystės ūkyje
2024-11-15
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)