Basf A1 2024 09 10 Basf m1 2024 09 06
Veterinarija
Stambiame kiaulių ūkyje Lenkijoje - AKM židinys

Varšuva. Lenkijoje nustatytas pirmasis šiais metais afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis kiaulių ūkyje Lenkijoje. Ketvirtadienį diagnozė patvirtinta vakar kiaulių fermoje Svebodzino regione, kur buvo laikoma beveik 16 tūkst. kiaulių.

Pranešimą apie nustatytą ligą gavusi Lietuvos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) teigia, kad šiame Lenkijos regione nuolat buvo stebimi ir teigiami AKM atvejai šernams. Kol kas galimas ligos šaltinis nėra tiksliai žinomas, ūkyje pradedami židinio likvidavimo darbai, nustatomos būtinosios apsaugos ir priežiūros zonos.

VMVT direktorius Darius Remeika sako, kad Europoje šiemet AKM viruso židiniai kol kas nustatyti tik dviejose valstybėse – Lenkijoje ir Rumunijoje. „Nors didžioji dalis AKM protrūkių yra nustatoma šiltuoju metu, šis kaimyninės šalies atvejis dar kartą patvirtina, kad kiaulių laikytojai turi išlikti budrūs visais metų laikais. Kilęs židinys kaimyninėje valstybėje didina tikimybę, kad ir Lietuvoje gali atsirasti tokių atvejų“, – teigia D. Remeika.

Bioversija 2024 08 19 m7

VMVT veterinarijos specialistai, analizuojantys laukinėje gamtoje šernams AKM atvejų pasiskirstymą ir įvertinę tokių protrūkių kaimyninėse šalyse tendencijas, prognozuoja, kad didžiausia rizika virusui patekti į kiaulių laikymo ūkius šiais metais yra Šiaulių, Plungės, Ignalinos rajonuose.

Vis dėlto tai nereiškia, kad kitų rajonų kiaulių augintojai gali ramiau atsipūsti. Grėsmė išlieka visoje Lietuvoje, nes vien šiemet sergančių šernų užfiksuota jau apie 40 atvejų visoje Lietuvoje (Šiaulių r. – 8, Plungės – 6, Ignalinos – 4, Kėdainių, Kelmės, Telšių ir Trakų r. – po 2, po vieną AKM atvejį patvirtinta šernams Anykščių, Joniškio, Kaišiadorių, Kauno, Mažeikių, Molėtų, Pakruojo, Radviliškio, Rietavo, Rokiškio, Šalčininių, Švenčionių, Tauragės ir Ukmergės r.).

Įvertinus šias aplinkybes, VMVT ragina visus kiaulių augintojus skirti didelį dėmesį biologinio saugumo priemonių reikalavimų įgyvendinimui ūkiuose ir kasdien jų griežtai laikytis, nes tai - vienintelė efektyvi priemonė, padedanti apsaugoti ūkius nuo AKM viruso.

MŪ, VMVT inf.

    Gudinas -  23 06 14
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kas stabdo ūkyje naudoti atsinaujinančią energiją?
    Visos apklausos