Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Veterinarija
Penimas kiaules naudinga šerti dažniau

Pekinas. Kinijos gyvulininkystės specialistų tyrimas atkleidė, jog šėrimo dažnis turi įtakos kiaulių augimo rezultatams, pašarų virškinimui ir maisto medžiagų absorbcijai, suduodant kas dieną tą patį raciono kiekį.

Šėrimo režimas yra svarbi gyvulininkystės ir mėsos gamybos dalis, galinti paveikti gyvulių elgesį ir augimą. Nandzingo žemės ūkio universiteto (Kinija) mokslininkai siekė ištirti kiaulių augimo, pašarų virškinimo ir maisto medžiagų absorbcijos virškinimo trakte ypatybes, keičiant šėrimo dažnį, tačiau išlaikant tą patį raciono kiekį.

Dvidešimt keturi durokų, landrasų ir jorkšyrų veislių mišrūnai buvo atsitiktinai suskirstyti į tris grupes. M1 grupės gyvuliai šerti vieną kartą per dieną, M3 – tris kartus per dieną, M5 grupės kiaulės gavo pašaro penkis kartus per dieną. Visą bandymo laikotarpį, kuris truko vieną mėnesį, paršai gavo tą patį raciono kiekį.

Bioversija 2024 04 26 m7

Rezultatai atskleidė, jog M3 ir M5 grupės gyvulių galutinis penėjimo svoris ir vidutiniai dienos priesvoriai buvo didesni nei M1 grupėje. Dažniau, tai yra, tris ir penkis kartus per dieną, šertų kiaulių organizme nustatytas geresnis žaliųjų baltymų virškinamumas, lyginant su gyvuliais, kurie gavo pašarų tik vieną kartą per dieną.

Nustatyta, jog šeriant penimus paršus 3–5 kartus per dieną padidėjo kasos fermentų tripsino ir chimotripsino, taip pat skrandžio pepsino aktyvumas, tačiau dvylikapirštėje žarnoje sumažėjo fermento sacharozės, klubinėje žarnoje – lipazės aktyvumas. M5 grupės gyvuliams dvylikapirštėje žarnoje nustatytas mažesnis maltazės, bet didesnis lipazės aktyvumas, palyginti su M1 kiaulėmis.

Skirtingas šėrimo dažnis neturėjo įtakos cholecistokinino, nuo gliukozės priklausomo insulinotropinio polipeptido, tirozino, į gliukagoną panašaus peptido–1 kiekiui žarnyne.

Rezultatai, pristatyti mokslo leidinyje „Livestock Science“, rodo, kad šėrimo dažnis lemia paršų virškinimo fiziologiją: baltymų, riebalų skaidymą skrandyje bei žarnyne, maisto medžiagų absorbciją į kraują. Galiausiai tai turi įtakos gyvulių augimui ir galutiniam svoriui prieš skerdimą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos