Vilnius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė teisės akto pakeitimus, kuriuos šį mėnesį suderinus su Europos Komisija, mažais kiekiais gaminantys maistinių naminių paukščių ir triušių šviežią mėsą galės vietinei rinkai tiekti didesnius gaminamos produkcijos kiekius.
Smulkiesiems maistinių naminių paukščių (pvz. žąsų, ančių, vištų ir kt.) bei triušių šviežios mėsos tiekėjams, įsigaliojus teisės akto pasikeitimams, bus suteiktos galimybės per savaitę paskersti iki 200 paukščių ar triušių (arba iki 800 kg šviežios mėsos) (buvo 150 paukščių ar triušių). Taip pat bus leidžiama išpjaustyti ir užšaldyti šviežią mėsą.
„Matydami, kaip vartotojai vertina vietinę produkciją, siekiame, kad šis poreikis būtų išpildytas, o tuo pačiu ir smulkieji gamintojai, mažais kiekiais gaminantys gyvūninės kilmės maisto produktus, dar aktyviau išnaudotų sudaromas galimybes pasiekti savo pirkėją, galėtų plėstis ir gaminti daugiau“, – pabrėžia VMVT vadovas Mantas Staškevičius.
VMVT sistemoje šiuo metu jau yra registruoti 27 naminių paukščių ir 4 triušių skerdimo subjektai. Tikimasi, kad jau įsigalioję teisės akto pasikeitimai šį skaičių padidins.
Pasak M. Staškevičiaus, yra peržiūrimos visos gyvūninio maisto produktų grupės, siekiant maksimaliai padidinti gaminamos produkcijos kiekius mažiems gamintojams.
Dar rudenį VMVT papildė ir atnaujino reikalavimus mažais kiekiais vietinei rinkai gaunamų maistinių naminių paukščių kiaušinių tiekėjams. Atnaujinti reikalavimai papildyti naujomis naminių paukščių rūšimis, tokiomis, kaip putpelių, beketerių paukščių, ančių, fazanų, kalakutų, kurapkų, perlinių vištų, žąsų, kurių sudėtus kiaušinius smulkieji ūkininkai gali parduoti tiesiai iš savo ūkio, pristatyti į namus, pardavinėti turgavietėse, vietinėms prekybos vietoms ar viešojo maitinimo įstaigoms.
VMVT primena, kad keitėsi reikalavimai ir tiems mažų kiekių gamintojams, kurie gamina ir perdirba gyvūninio maisto produktus Lietuvoje, t. y. žaliavinį pieną, mėsos gaminius ir pusgaminius, smulkintą mėsą, žuvininkystės produktus ir kt., bei tiesiogiai juos tiekia vartotojams. Jie taip pat gali plėsti savo gamybos apimtis.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Ant gležnų pečių – milžiniška atsakomybė
2024-11-21 -
Antimikrobinių medžiagų naudojama mažiau
2024-11-19 -
Išmaniosios technologijos gyvulininkystės ūkyje
2024-11-15
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)