Notingamas. Notingamo universiteto ekspertai sukūrė programinę įrangą, kuri padeda nustatyti, kuriose vietose ir kokiu mastu tarp žmonių, gyvūnų ir aplinkos plinta antibiotikams atsparios bakterijos.
Mokslininkų grupė tyrė didelį komercinį Kinijos paukštyną, kuriame surinko 154 mėginius iš gyvūnų, skerdenų, ūkyje dirbančių žmonių ir jų namų.
Iš mėginių specialistai vėliau išskyrė E. coli bakterijas, kurios įprastai nepavojingos, tačiau mutavusios gali sukelti sunkių žarnyno negalavimų. Jos atsparios kai kuriems vaistams, rašo „Science Daily“.
Per tyrimą naudota kompiuterinė programa apjungė mašininį mokymąsi ir genų sekos nustatymą. Naudodami šią programą, tyrėjai rado genų, suteikiančių atsparumą antibiotikams tiek nekenksmingose, tiek patogeninėse bakterijų atmainose.
Technologija taip pat leido išsiaiškinti visą tinklą žinomų ir iki tol nežinotų antimikrobinių genų, kuriais dalijasi ūkyje gyvenantys paukščiai, darbuotojai.
Pasak tyrimo vadovės dr. Tania Dottorini, sunku pasakyti, kur tiksliai atsirado atsparios bakterijos, tačiau aišku, kad jomis dalijasi gyvūnai ir žmonės. Tai kelia nerimą, nes žmonės gali tapti atsparūs vaistams dviem būdais: su gyvūnais kontaktuodami tiesiogiai arba netiesiogiai, t. y. valgydami užterštą mėsą.
Mokslininkės teigimu, skirtingas technologijas sujungiantys sprendimai leis analizuoti didelius duomenų kiekius iš skirtingų ūkių vienu metu ir padės greitai nustatyti galimus konkrečių bakterijų židinius, taip už akių užbėgant infekcijų protrūkiams.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Taivanas vėl atvėrė rinką lietuviškai paukštienai
2024-09-09 -
Kaip Lietuvos ūkius paveiktų griežtesnės gyvūnų gabenimo sąlygos?
2024-08-19 -
Australiją siaubia paukščių gripas
2024-07-08
Skaitomiausios naujienos
-
Žemės ūkio bendruomenė neteko aktyvaus ūkininko
2024-08-26 -
K. Starkevičius: tiesioginės išmokos turėtų pasiekti tik ūkininkaujančius
2024-08-20 -
Ministras stabdo ūkio veiklos žurnalų pildymą
2024-08-30
(0)