Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Veterinarija
Dėl AKM protrūkio – ribojimai stambiame ūkyje
Asociatyvi Pixabay (Pexels) nuotr.

Raseinių r. Patvirtinus afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį Šiluvos seniūnijos ūkyje, ribojimai pritaikyti ir netoliese esantiems dideliems ūkiams, praneša Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba (VMVT).

Antrasis šiemet AKM protrūkis liepos 2 d. patvirtintas 24 kiaules laikančiame ūkyje. Ūkininkas pastebėjo, kad kiaulės pradėjo rodyti ligos simptomus: buvo apatiškos, neėdė. Sekančią dieną keturios kiaulės nugaišo, apie situaciją informuotas veterinarijos gydytojas.

Siekiant apsaugoti aplinkinius ūkius ir užkirsti kelią tolesniam ligos plitimui, nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Apribojimai dėl AKM židinio palietė ir porą didelių kiaulių laikytojų.  Į apsaugos zonas patenka netoliese esantis stambus komercinis ūkis, kuriame laikoma daugiau nei 20 000 kiaulių, bei ūkis, laikantis virš 1000 kiaulių.

Kompleksai nustatytu laikotarpiu nebegalės eksportuoti savo produkcijos, jiems taikomi judėjimo ribojimai.

„Šie žaibiškai plintantys protrūkiai, ne tik žala gyvūnams, jų sveikatai, tačiau ir didžiuliai ekonominiai nuostoliai verslui ir visai šaliai. Raginame, imtis visų būtinų priemonių siekiant kontroliuoti ir kai įmanoma sumažinti ligos plitimo riziką, laikytis VMVT specialistų rekomendacijų“, - teigia VMVT direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas.

Pirmasis šiemet AKM protrūkis  šalyje užfiksuotas birželio  viduryje Rokiškio r.

Parengta: pagal VMVT inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos