Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Gyvenimas toks...
Žurnalistikos laureatų darbuose – žemdirbių gyvenimas

Vilnius, vasario 2 d. Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) apdovanojo “Mano ūkio” žurnalistus Dainą Stanišauskienę, Viktorą Trofimišiną, “Ūkininko patarėjo” korespondentę Aldoną Svirbutavičiūtę už kaimo problemas atskleidžiančias publikacijas, kurios buvo pripažintos geriausiais 2008 metų autoriniais darbais.

Kiekvienų metų pabaigoje rengdama kūrybinius konkursus LŽS įvertina socialinėmis, teisėsaugos ir kultūros temomis paskelbtus žurnalistų autorinius kūrinius. Kolegų darbus vertina kūrybinių konkursų komisijos. Kiekvienas žurnalistas gali pateikti 3 geriausius einamaisiais metais publikuotus autorinius darbus.

Valstybės vykdomas reformas ir jų užkulisius (konkursas „Reformos žmogaus labui“) pernai sėkmingiausiai analizavo išimtinai moterys. Laureatėmis tapo Inga Saukienė (interneto portalas „Delfi“) už rašinį „Moters kova už sergančio vyro svajonę“, Daina Stanišauskienė už straipsnį „Kai dirbi sąžiningai ir su meile, visos svajonės pasiekiamos“ ir Oksana Laurutytė (savaitraštis „Šiauliai plius“), rašinio „Geniui galvos neskauda“ autorė.

Bioversija 23 09 01 m7

Iš konkursui „Akiratyje – žmogus“ pateiktų per 70 spaudos, radijo ir interneto žurnalistikos kūrinių vertinimo komisija geriausiai įvertino „Lietuvos žinių“ žurnalisto Audriaus Musteikio rašinį „S. Kuzma: „Medikai – mano bendraautoriai“, „Mano ūkio“ interneto portalo redaktoriaus Viktoro Trofimišino straipsnį „Ne vieno žmogaus galia“, išspausdintą žurnale “Mano ūkis” ir Sido Aksomaičio publikaciją „Tėvas – ir saviems, ir svetimiems“ (“Respublika”).

Dvi iš trijų konkurso „Ką pasakytų Temidė?“ premijų „nuskynė“ taip pat moterys. Aldona Svirbutavičiūtė buvo įvertinta už rašinių ciklą „Išeinančios Vyriausybės reveransai – milijonai saviems“, Tomas Beržinskas („Respublika“), pateikęs konkursui rašinius „Apsaugos darbuotojai=valstybės tarnautojai?“, bei Greta Čižinauskaitė („Lietuvos žinios“), rašinių „Temidė pasijuto nuoga“ ir „Auka – budelis ar budelis – auka?“ autorė.

Konkurso „Kultūros versmėse“ laureatais paskelbti Nacionalinės televizijos laidos „Tapatybės labirintai“ kūrybinės grupės nariai – laidos vedėjas bei scenarijaus autorius Virginijus Savukynas ir laidos režisierė Aida Vėželienė – už televizijos laidas „Ar lietuviai yra patriotiški?“, „Ar angliškai kalbantis asmuo bus laikomas lietuviu?“, „Ar sportas išgelbės lietuvių tapatumą?“, Svajūnas Sabaliauskas už dienraštyje „Šiaulių kraštas“ išspausdintą straipsnį „Valdžia – kaip gaujų karas“ bei laikraščio „Suvalkietis“ (Marijampolė) žurnalistė Nijolė Linionienė už rašinį „Modė leido pakilti laipteliu aukštyn…“.

“Labai džiugu, kad gerokai išsiplėtė dalyvių “geografija” – kūrybinių konkursų lauretais tapo ne tik nacionalinių dienraščių, radijo, TV, interneto portalų žurnalistai, bet ir kolegos iš rajoninės bei specializuotos žiniasklaidos”, - pabrėžė LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos