Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Gyvenimas toks...
Vadovo rytas. Robertas Matijošaitis: „Jei rezultatai geri, darbuotojas gali dirbti ir po palme“

Daugiau kaip trisdešimt metų žemės ūkio, industrinėmis ir automobilių padangomis ir kita įranga prekiaujančios bendrovės „Rytas“ direktorius Robertas MATIJOŠAITIS savo darbuotojais pasitiki, jų nekontroliuoja, suteikia laisvę dirbti ir siekti rezultatų savarankiškai.

Pasak R. Matijošaičio, kiekvienas aiškiai žino savo užduotis, tikslus ir dirba savarankiškai, gali pats organizuotis darbo dieną ir laiką, jis į tą procesą stengiasi nesikišti. Žinoma, jei reikia, su darbuotojais kalbasi, tariasi, kartu ieško geriausio sprendimo.

„Svarbiausia, kad būtų rezultatas, nes nuo to, ką darbuotojas atneša į įmonę, priklauso jo atlygis, o kaip jį pasiekti, kiekvienas sprendžia pats. Jei rezultatai geri, darbuotojas gali dirbti, kad ir sėdėdamas po palme. Man nesvarbu, ar ateina nuo 8 ir būna darbo vietoje iki 17 valandos“, – tikina įmonės vadovas pridurdamas, kad toks požiūris įmonėje vyrauja nuo pat jos įkūrimo 1990 metais.

Bioversija 2024 04 15 m7

Tad darbuotojai (išskyrus dirbantys fizinėse parduotuvėse), galintys ir norintys dirbti namuose, ten ir dirba, šiuo metu vienas kolektyvo narys darbuojasi net iš Londono – į Didžiosios Britanijos sostinę išvyko laikinai.

Lanksčiai į darbo grafiką ir vietą žiūrintis, bet pirmenybę rezultatams teikiantis vadovas sako, kad šio darbuotojo buvimas kitoje šalyje įtakos jo darbo rezultatams neturi,  jie stabilūs – nei pagerėjo, nei pablogėjo.

R. Matijošaitis pastebi, kad sąlygas turintiems žmonėms, kuriems namuose dirbti niekas netrukdo, nėra prasmės per visą miestą važiuoti iki biuro, jei įsijungti kompiuterį ir tuos pačius darbus gali padaryti namuose. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo žmogaus charakterio.

Tad pats įmonės vadovas pirmenybę teikia darbui Vilkaviškio ar Vilniaus biure (Vilkaviškio įmonė anksčiau filialą turėjo ir Kaune, bet taupydama kaštus jo atsisakė).

„Man pačiam darbas iš nuotoliniu būdu nepriimtinas – niekaip nepavyksta susikoncentruoti, nors vaikams išėjus į mokyklą niekas dirbti lyg ir netrukdo.

Atrodytų, koks skirtumas, iš kur skambinti ar elektroninius laiškus rašyti, tačiau geriausiai susikaupiu darbo vietoje – visai kita darbinė nuotaika ir koncentracija“, – sako bendrovės vadovas.

Jis pripažįsta, kad jo darbo diena nelimituota – jei suplanuota verslo vakarienė, kai kada tenka ir iki vidurnakčio su partneriais pasėdėti. Be to, nemėgsta palikti ir neužbaigtų darbų, ypač prekybinio derybinio proceso, tad prireikus darbo diena tęsiasi ir ilgiau.

Tiesa, dėl pandemijos gyvų susitikimų gerokai sumažėjo, juos pakeitė nuotoliniai, kurie įnešė daugiau disciplinos, nes trunka tiek, kiek numatyta, per daug nesileidžiant į bendruosius pokalbius, tad gerokai taupomas laikas. Sumažėjo ir kelionių, gyvų seminarų, mokymų, tad dabar daugiau laiko R. Matijošaitis praleidžia su šeima.

„Man visos dienos lengvos. Kai darbas mėgstamas, tai ir ilsėtis nuo jo nėra reikalo. Aišku, vakarais nerašau nei partneriams, nei darbuotojams žinučių ar el. laiškų su nurodymais ir pageidavimais.

Nemedžioju, nežvejoju ir per daug nesportuoju. Smagiausia – vakare nueiti į pirtį, o žiemą po jos dar ir sniege pasivolioti“, – paklaustas apie pomėgius ir atsipalaidavimo būdus pasakoja pašnekovas.

Jis pastebi, kad pandemija sukėlė nemažai nepatogumų, o pagrindiniai iššūkiai – vis augančios padangų kainos, kurias gamintojai paprastai didina nuo vasario 1 d., ir sutrikęs prekių tiekimas.

„Kaip senais laikais, reikia turėti vadinamąją blatą, kad gautum prekių, arba gerokai pasukti galvą, ieškoti alternatyvų, nes pagaminimo ir pristatymo terminai tragiškai ilgi, todėl labai sunku planuoti darbus.

Dirbant su žemdirbiais reikia turėti tada, kada reikia, o ne kada sugalvoji. Artėja darbų sezonas, o kai kurių dydžių padangas tiekėjai žada tik birželį ar liepą“, – apie veiklos iššūkius ir sunkumus pasakoja R. Matijošaitis prisimindamas, kad panaši tiekimo krizė buvo ir 2007 metais.

Įmonės sandėlyje paklausiausių prekių stengiamasi turėti nuolat, tačiau, pasak pašnekovo, tapo sunku dirbti vien dėl to, kad gamintojai keičia ne tik naujai užsakomų, bet ir jau užsakytų prekių kainą.

„Kainas kelti jau tapo madinga. Kai sužinai, kad prekės pabrango 3–5 proc., tai jau nestebina, bet kai pakyla 8–15  proc., ištinka šokas – neaišku, kaip į tokius šuolius sureaguos klientai. Tai pagrindiniai šių dienų iššūkiai ir galvos skausmai“, – sako R. Matijošaitis.

Nepaisant iššūkių, jis džiaugiasi, kad veiklos netrūksta, nes įmonė dirba ne tik su žemės ūkiu, bet ir su pramone, kuri gana stipriai vystosi, dalyvauja įvairiuose konkursuose ir projektuose.

„Smagu, kai laimime didelius projektus, nors prieš tai būna nemažai nerimo ir laukimo. Tad didžiausią pasitenkinimą man teikia geri veiklos rezultatai ir kontraktai“, – šypsosi įmonės „Rytas“ vadovas.

Autorius: Gitana Kemežienė
    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos