Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Gyvenimas toks...
Vadovo rytas. Algirdas Gaigalas: „Matyti, kas vyksta ūkyje, viena iš sėkmingo verslo dedamųjų“

Lotyniškai novus itus reiškia naują ėjimą. Būtent kas rytą žengti naują žingsnį stengiasi ir bendrovės „Novus Itus“ direktorius Algirdas GAIGALAS.

„Novus Itus“ – tai dviejų panevėžiečių veterinarijos gydytojų 2007 m. įkurta bendrovė. Todėl įmonėje, pasak A. Gaigalo, būna ne vadovo, o partnerių rytas, kadangi su kolega Laimonu Savicku yra lygiateisiai partneriai.

„Mūsų rytai gana paprasti, darbiniai. Išskirtinių ritualų neturime, susitelkiame į dalykinius reikalus, – pasakoja Algirdas. – Pirmadieniais abu prie kavos puodelio pirmiausia aptariame prabėgusį savaitgalį, ką įdomaus nuveikėme, kaip pailsėjome. Tuomet aptariame praėjusios savaitės rezultatus ir kokie darbai numatomi šią.“

Bioversija 2024 04 26 m7

Algirdui būtinybe tapo kas rytą peržiūrėti naujausias šalies ir pasaulio, rinkos naujienas. „Mūsų įmonė glaudžiai bendradarbiauja su pašarų gamintojais, gyvulių ir paukščių augintojais, tad labai svarbu matyti tendencijas, kuo gyvena Vakarai. Mums aktualu paukštienos, kiaulienos supirkimo kainos, kas vyksta grūdų rinkoje ir kaip tai veikia pašarų kainą. Tai – mūsų kasdienybė“, – kalba Panevėžyje įsikūrusios „Novus Itus“ direktorius.

Jis save laiko optimistu. „Esu kaip ir visi žmonės, mane galima išvesti iš kantrybės, tik to neparodau. Mano požiūris – savo darbą turi dirbti tinkamai ir rezultatas bus“, – kalba A. Gaigalas. 

Kadangi abu su kolega L. Savicku yra veterinarijos gydytojai, jų požiūris į pašarų saugą, maistingumą yra išskirtinis. „Tam labai daug dėmesio skyrėme studijuodami ir žinias apie pašarų saugą, salmoneliozės ar bakteriologinio užterštumo valdymą dabar pritaikome savo kasdienėje veikloje“, – pasakoja Algirdas.

Pagrindiniai „Novus Itus“ klientai – stambesni ūkiai, žemės ūkio bendrovės, paukštynai, kiaulininkystės kompleksai, pašarų gamintojai. Įmonė siūlo jiems ūkio šėrimo sprendimus, labai svarbūs sveikatingumo klausimai, siekiant mažinti antibiotikų naudojimą siūlomi probiotikai, organinės rūgštys.

Iki pandemijos „Novus Itus“ vadovai nuolat važiuodavo į parodas pažiūrėti naujovių ir galimybių, rengdavo seminarus, kviesdavo mokslo žmones, žinomų pašarų priedų gamintojų „Kemin“ arba „Trouw Nutrition“ lektorius. Bet vizitai akis į akį, pasak A. Gaigalo, irgi neišvengiami, kai kurie klausimai geriausiai sprendžiami vietoje: „Bendrauti žmonėms būtina. Ir matyti, kas vyksta ūkyje, yra viena iš sėkmingo verslo dedamųjų.“

Algirdui sėkmė yra tada, kai pasiseka ir įmonei, ir klientui, kai randamas ūkiui tinkamas sprendimas ir išsprendžiama problema: „Didžiausia satisfakcija, kai priimtas sprendimas tenkina ir mus, ir mūsų klientus. Jeigu klientas patenkintas, mums tai reiškia ramesnį gyvenimą ir perspektyvą.“

Finansai, taip pat ilgalaikis bendradarbiavimas, jo teigimu, yra tarsi teisingų sprendimų veidrodis. O finansai būtini įmonės veiklai užtikrinti.

Jis atvirai sako, jog nėra tos dienos, kad negalvotų apie darbą – kai dirbi sau, veiklai atsiduodi 100 ir daugiau procentų, kitaip sakant, dirbi nuolatos, 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę.

„Apie verslą galvoji nuolat, kaip ir ūkininkas apie savo ūkį, kitaip negali būti, negali nuo to atsijungti. Bet tikrai dėl to nereikia kabintis medalio – taip yra, toks gyvenimo būdas“, – sako „Novus Itus“ vadovas, pridurdamas, kad su darbu tikrai galima suderinti ir poilsį bei šeimos gyvenimą, tik reikia rasti kompromisų.

Autorius: Dovilė Šimkevičienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos