Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
„Pienas LT“ vairas perduotas į patikimas rankas
„Pienas LT“ valdybos pirmininkas Petras Viršilas. „Pienas LT“ nuotr.

Kaunas. Naujuoju žemės ūkio kooperatyvo „Pienas LT“ valdybos pirmininku išrinktas kooperatyvo narys Petras Viršilas, kuris pakeitė pastaruosius 5 metus valdybai vadovavusį Tomą Raudonių.

Neeiliniame visuotiniame ŽŪK „Pienas LT“ susirinkime tiesiogiai ir per nuotolį dalyvavo rekordiškai daug akcininkų – 241. P. Viršilas, konkuravęs su kooperatyvo valdybos nariu Vytautu Mišeikiu, laimėjo aiškia balsų persvara.

P. Viršilas turi pieno ūkį Telšių rajone, bandoje yra apie 60 galvijų, iš kurių – 40 melžiamų karvių, valdo 120 ha žemės. Į „Pienas LT“ P. Viršilas įstojo 2021 m. sausį ir jau tų pačių metų kovą tapo kooperatyvo Pirkimų ūkiams projektų vadovu – organizavo centralizuotus pirkimus kooperatyvo nariams. Juose dalyvaujančių skaičius nuo 58 proc. 2021 m. išaugo iki 87 proc. šiemet, o pardavimo pajamos padidėjo nuo 2,4 mln. iki 11 mln. eurų.

Bioversija 2024 07 09 m7

Prisistatydamas „Pienas LT“ akcininkams P. Viršilas teigė, kad didžiausias dėmesys dabar bus sutelktas į perdirbimo pajėgumų dvigubinimą. Tai, kad „Pienas LT“ yra paruoštas plėtrai, minėjo ir apie atsistatydinimą nesibaigus kadencijai pranešęs T. Raudonius: „Dabar palankus momentas pokyčiams – paruošta strategija kooperatyvo plėtrai ir šiame etape tinkamiausia perduoti vairą.“

„Pienas LT“ valdybos nariai pasirengę naujiems iššūkiams (iš kairės): Arūnas Grubliauskis, Petras Viršilas, Vilma Rumšienė, Adomas Statkus, Vytautas Stunžėnas ir Vytautas Mišeikis

Naujasis „Pienas LT“ valdybos pirmininkas turi administracijos komandos palaikymą ir pasitikėjimą, yra žinomas tarp pieno gamintojų, tad tikisi, kad tai padės siekti kooperatyvo tikslų ir, kai gamybos apimtys išaugs, pritraukti papildomo pieno.

P. Viršilas yra VDU Žemės ūkio akademijos Vadybos ir verslo administravimo bakalauras. Per daugiau kaip 10 veiklos metų sukaupė nemažai vadovavimo ir komandinio darbo įgūdžių. Iki veiklos pradžios „Pienas LT“ administracijoje jis dirbo Regiono pardavimų vadovu bendrovėje „Kauno grūdai“, prieš tai – vadybininku-konsultantu bendrovėje „Joniškio grūdai“.

Autorius: manoūkis.lt
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos