Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Pavasarinė paroda nevyksta, tačiau darbai nesustoja

Akademija. (Kauno r.). Šiandien VDU Žemės ūkio akademijoje turėjo prasidėti tūkstančius dalyvių ir lankytojų suburianti tarptautinė paroda „Ką pasėsi...“. Parodai neįvykus, organizatoriai patyrė nuostolių, tačiau pesimizmui nepasiduoda – planuoja kitus renginius ir darbus.

Šiųmetė „Ką pasėsi...“ turėjo būti jubiliejinė – 25-oji. Dėl koronaviruso pandemijos kruopščiai planuotą renginį teko atšaukti likus trims savaitėms iki jo pradžios. Tad jubiliejinę parodą planuojama rengti kitą pavasarį.

„Labai gaila, skauda širdį, kad paroda nevyksta, nes daug dirbta, ruoštasi, nemažai jau buvo padaryta, investuota į reklamą. Mes, kaip organizatoriai, patyrėme didžiausius nuostolius, bet yra kaip yra. Šiemet pasės ir be mūsų parodos“, – portalui manoukis.lt sakė Virginijus Venskutonis, VDU Žemės ūkio akademijos Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius.

Bioversija 2024 07 09 m7

Jo teigimu, dar prieš priimant sprendimą atšaukti parodą, joje dalyvauti atsisakė šešios įmonės, dauguma jų – žemės ūkio technikos prekybos bendrovės.

Nepaisant veltui nuėjusio darbo ir pastangų, Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko kolektyvas ruošiasi kitiems šių metų renginiams – „Žemdirbio vasarai“ ir „Inno panoramai“. Pasak V. Venskutonio, pavasarinėje parodoje žemės ūkio technikos ir technologijų naujoves planavusioms pristatyti įmonėms bus sudaryta galimybė tai padaryti rudeninėje parodoje „Inno panorama“. Parodą „Sprendimų ratas“ pakeitusi paroda rugsėjo pabaigoje vyks jau antrą kartą.

„Dar tobuliname šios parodos formatą, bet jos moto – sprendimai regionų plėtrai. Tie sprendimai gali būti patys įvairiausi, temų ratas platus, tad neatsisakome ir žemdirbiškosios srities, juolab kad joje inovacijų iš tiesų gana daug. Pernai labai pasiteisino „Inovacijų alėja“, kurioje įmonės pristatė labiausiai žemdirbius dominančias agroverslo inovacijas“, – pabrėžė V. Venskutonis.

Žemės ūkio mokslo ir technologijų parkas šiemet padeda Žemės ūkio akademijos Bandymų stočiai organizuoti ir kas antrus metus birželio viduryje rengiamą ir didžiulio augalininkų susidomėjimo sulaukiančią „Žemdirbio vasarą“.

„Kadangi turime daugiau žmogiškųjų resursų ir patirties, Bandymų stotis paprašė mūsų organizacinės pagalbos, o jie daugiau susiteks į atliekamus bandymus“, – sakė pašnekovas. Tiesa, jis neslėpė nuogąstavimų, kad ir šis renginys dėl užsitęsusios koronaviruso pandemijos gali neįvykti, nes kol kas gegužės viduryje dar tik prognozuojamas jos pikas mūsų šalyje. Tad organizatoriai dėlioja ir atsarginį planą – iš anksto bandymus nufilmuoti, parengti komentarus ir rengti „Žemdirbio vasarą“ nuotoliniu būdu, nes šiuolaikinės informacinės technologijos suteikia tokias galimybes.

„Nors situacija sudėtinga, dėl karantino dirbame nuotoliniu būdu, tačiau nepasiduodame nevilčiai. Be dėliojamų būsimų renginių planų, galime daugiau dėmesio skirti ir tiems darbams, kuriems anksčiau nelikdavo laiko. Vienas jų – interneto puslapio atnaujinimas. Norime, kad jame geriau atsispindėtų visi mūsų organizuojami renginiai, kad lankytojams lengviau būtų rasti reikiamą informaciją“, – Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko artimiausius darbus ir planus atskleidė jo direktorius.

Pernai pavasarinėje tarptautinėje žemės ūkio technikos ir technologijų parodoje „Ką pasėsi...“ dalyvavo daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Parodoje naujoves pristatė ir 31 kompanija iš užsienio – atvyko dalyviai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Suomijos, Rusijos, Danijos ir Ukrainos.

Parodos ekspozicijos užėmė 15 ha plotą, jos buvo išdėstytos pagal 10 pagrindinių parodos krypčių. Tradiciškai didžiausią parodos plotą užėmė žemės ūkio technikos eksponatai. Kai kurių parodos dalyvių ekspozicijos išsiskyrė savo dydžiu, nes jose lankytojams demonstruojami eksponatai užėmė daugiau kaip 1 000 kv. m plotą. Tris parodos dienas lankytojų laukė ir gausi šviečiamoji programa.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos