


Vilnius. Žemės ūkio duomenų centras praneša, kad lapkričio pabaigoje Paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje Trąšų naudojimo apskaitos posistemyje turėtų pradėti veikti Tręšimo planavimo funkcinio komponento (TPFK) beta versija.
Žemdirbiai, įvertinę dirvožemio agrochemines savybes ir jame esančias maistines medžiagas, priešsėlį, auginamas kultūras, planuojamą derlių, čia galės sudaryti tręšimo planą, apskaičiuodami optimalias tręšimo normas pagal veikliąsias medžiagas – azotą, fosforą ir kalį, ir trąšų kiekius 1 ha (kg/ha arba t/ha). Vis dėlto tręšimo planai kol kas bus sudaromi remiantis vidutinėmis lauko charakteristikomis, o duomenis bus galima įvesti tik rankiniu būdu.
Teigiama, kad tręšimo planas sudaromas pagal Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Agrocheminių tyrimų laboratorijos darbuotojų parengtą Vieningą tręšimo planų sudarymo metodiką.
Iki kitų metų liepos ketinama TPFK išplėsti dirvožemio ir agrocheminiais rodikliais, kurie bus imami iš dirvožemio erdvinių duomenų rinkinio ir dirvožemio agrocheminių savybių duomenų rinkinio duomenų bazių. Taip pat numatoma galimybė automatiškai tikslinti lauko tręšimo planą pagal turimus dirvožemio ir agrocheminių tyrimų duomenis.
Žemės ūkio duomenų centras pabrėžia, kad tręšimo plano sudarymas per Paraiškų priėmimo informacinę sistemą nėra privalomas.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Per artimiausius metus planuojama sutvarkyti 110 km žvyrkelių
2025-07-08 -
Už netvarkingus riboženklius – baudos
2025-07-04 -
Gyvulių populiacija ES pernai toliau mažėjo
2025-06-27
Skaitomiausios naujienos
-
Už netvarkingus riboženklius – baudos
2025-07-04 -
Kanadietiški traktoriai pakeliui į Europos rinką
2025-07-07 -
Daugiamečių pievų atkurti nereikės
2025-07-03
(0)