Basf A1 2024 05 28 Basf m1 2024 05 28
Gyvenimas toks...
Nuo ūkio darbų prasiblaško šokdami Pomėgiai

Šakių r. Griškabūdžio kultūros centro folkloro ansambliui „Nova“ ūkininkai Rimutė ir Leonas Galginaičiai priklauso jau 15 metų. Įsimintiniausia kelionė – į Švediją, kur teko šokti plaukiančiame kelte.

Kolektyve „Nova“ Rimutė ir Leonas ne tik šoka, programose neretai būna daug vaidybos elementų. „Ir dainuojam, ir šokam, ir vaidinam“, – linksmai pasakoja R. Galginaitienė.

Vyro šokti nelabai ir reikėjo kalbinti, abiem tai patiko. Be to, L. Galginaitis laimėjo respublikinį suaugusiųjų pasakotojų konkursą „Žodzis žodzį gena“ Druskininkuose 2013 metais. Tada jis suvalkietiška (zanavykiška) tarme papasakojo pasirinktą pasakojamosios tautosakos tekstą.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kolektyvą dažnai sudaro 18–20 narių. Ne visi ūkininkai, yra ir mokytojų, tarnautojų. Repetuoja vakarais, o tai reikalauja fizinės ištvermės.

„Jei ilgesnį laiką būni nešokęs, iš karto jaučiasi, reikia vėl įsitraukti, daugiau repetuoti. Mes dar einame sportuoti su į Griškabūdį iš Šakių sporto centro atvažiuojančiu treneriu. Susirenka grupė ir visi treniruojamės, – atvirauja ūkininkė. – Kolektyvas – kaip šeima. Kai buvo COVID-19 pandemija ir negalėjome susitikti, labai išgyvenome, pasiilgome vieni kitų.“

Kolektyvo „Nova“ programose neretai būna daug vaidybos elementų

„Nova“ daugiausia šoka Zanavykų krašto etnografinius šokius. Dalyvauja įvairiose didžiausiose šalies šventėse, pavyzdžiui, Dainų šventėje, rengiamoje Vilniuje, tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba, skamba kankliai“, „Atataria lamzdžiai“, Šiaulių folkloro šventėje „Atvažiuoja žolynai“, dalyvavo ir Klaipėdoje vykusiame tarptautiniame Europos tautų festivalyje „Europiada“ ir kitose.

„Šokiai – ir pomėgis, ir akiračio praplėtimas, ir bendravimas, neužsidarymas savo žemdirbiškame rate. Aštrių diskusijų, kad lietųsi emocijos, nepamenu, kolektyvas labai draugiškas ir vieningas. Vadovės žodis būna paskutinis, nors savo nuomonę gali išreikšti visi kolektyvo nariai. Stengiamės sutarti. Vadovė įsiklauso į mūsų nuomones, bet ji turi patirties ir supratimą“, – dalyvavimo kolektyve privalumais dalijasi R. Galginaitienė.

Praėjusiais metais kolektyvas „Nova“ gavo mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimą „Aukso paukštė“, vykusius Griškabūdyje.

Viena įsimintiniausių kolektyvo kelionių buvo į Švediją. Koncertavo kelte į priekį ir atgal. „Pakeli vieną koją, nuleidi – jau duobė. Laivas siūbuoja, jautėsi nestabilumas“, – linksmais patyrimais dalijasi ūkininkė.

Kolektyvas dalyvauja įvairiose bendruomenės šventėse. „Nova“ parengė pavasario darbų, šienapjūtės, knygnešio ir kitas programas.

Kolektyvas pernai gavo mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimą „Aukso paukštė“

Ūkininkų dukra Milda įsikūrusi Kaune, o sūnus ūkininkauja. Jis ne tik pamažu perima tėvų, bet ir kuria savo ūkį. Tai eina iš kartos į kartą – seneliai irgi buvo ūkininkai.

Augalininkystės ūkyje, kuris kartu su sūnaus ūkiu užima apie 500 ha, auginami kviečiai, salykliniai miežiai, rapsai, pupos. Anksčiau augino ir kukurūzų.

„Dabar daugiausia viskuo rūpinasi sūnus. Jis dirba nuo pat vaikystės, prieš septynerius metus atidavėme jam visą atsakomybę. Dirba su traktoriumi, visi administraciniai darbai tenka jam“, – sako Rimutė Galginaitienė ir džiaugiasi, kad tęsiamos ūkininkavimo tradicijos.

Autorius: Inga Dubovijienė
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos