Vilnius. Lietuvos kredito unijos, prieš daugiau kaip 25 metus siekusios užpildyti bankinių paslaugų regionuose nišą, ir toliau išlaiko tamprų ryšį su žemdirbiais.
Veiklos pradžioje dauguma kredito unijų buvo aktyvios ir kone vienintelės ūkininkų finansuotojos, tad pavadinimas „ūkininkų bankeliai“ retkarčiais pasigirsta ir šiandien. Vis dėlto šių dienų kredito unijų paslaugos pritaikytos tiek prie ūkininkų, tiek gyventojų ar verslo įmonių poreikių
Lietuvos centrinės kredito unijos (LCKU) administracijos vadovo ir valdybos pirmininko Mindaugo Vijūno teigimu, pradėjusios kaip „ūkininkų bankeliai“ unijos augo, evoliucionavo ir keitė savo prioritetus, besitaikydamos prie rinkos sąlygų.
„Nors regionuose veikiančios kredito unijos išlaikė artimą ryšį ir su ūkininkais, tačiau šiandien mūsų teikiamų paslaugų paketą sudaro finansiniai sprendimai tiek fiziniams asmenims, tiek pastaruosius kelerius metus esame gerai žinomi kaip smulkaus ir vidutinio verslo kredituotojai“, – sako M. Vijūnas.
Šiandien šalyje veikia 59 kredito unijos, kartu vienijančios daugiau nei 167 tūkst. narių. Pasibaigus 2021 m., lietuviškos kredito unijos pirmą kartą istorijoje fiksavo 9,5 mln. Eur (2020 m. – 6,6 mln. Eur) siekiantį pelną, o bendras turtas dar pernai perkopė 1 mlrd. eurų.
LKU kredito unijų grupė, vienijanti 45 kredito unijas, pasibaigus trims šių metų ketvirčiams, skaičiavo per metus kone perpus (49,16 proc.) augusį paskolų verslo subjektams portfelį. Per tą patį laikotarpį unijose nusprendusių taupyti verslo įmonių portfelis augo dar daugiau – 57 procentais.
Veiklą pradėjusios kredito unijos sprendė tuometinių finansinių paslaugų stygiaus problemą, šiandien aktyviai finansuojamos vartojimo ir būsto įsigijimo, smulkaus ir vidutinio verslo paskolos, pajėgų užtenka ir finansuoti milijoninius verslo projektus.
„Keičiantis laikams pagrindinė kredito unijų misija, matyt, išliko ta pati – dėmesys, nukreiptas į savo narį. Ar tai būtų ūkininkai arba verslai, nukentėję nuo COVID-19 pandemijos, nuo karo Ukrainoje, ar tai būtų jaunos, veiklą bepradedančios įmonės – mes dirbame tam, kad išgirstume ir galėtume pasiūlyti sprendimus, geriausiai atliepiančius kiekvieną individualią situaciją“, – sako M. Vijūnas.
Šį lapkritį 11 LKU grupės kredito unijų kartu vos per mėnesį suteikė 7 mln. Eur lengvatinių paskolų ūkininkams, nukentėjusiems nuo karo Ukrainoje.
Finansinių paslaugų sektoriaus technologiniai pokyčiai skatina ir kredito unijas nuolat ieškoti balanso tarp lankstumo, naujovių bei individualaus dėmesio savo klientui.
Pasak LCKU Verslo ir projektų vystymo departamento direktorės Jovitos Platenkovienės, nors dalį skaitmeninių paslaugų didieji bankai klientams siūlo ne pirmus metus, tačiau lietuviškoms kredito unijoms tai yra reikšmingas žingsnis.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Visų Šventųjų ir Vėlinių iškilmės: prisimename išėjusiuosius
2024-10-31 -
Žinomas verslininkas A. Alešiūnas nuteistas už sukčiavimą
2024-10-22 -
Netekome Naglio Narausko
2024-10-11
Skaitomiausios naujienos
-
Nustatyti tiesioginių išmokų dydžiai už 2024 metus
2024-11-15 -
Žemdirbiai galės įsigyti besiribojančią žemės ūkio paskirties žemę
2024-11-13 -
Skelbiami nauji pelkių ir natūralių pievų žemėlapiai
2024-11-08
(0)