Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
Maisto ir veterinarijos tarnyboje – dar trys korupcijos atvejai Papildyta
VMVT nuotr.

Vilnius. Mėnesį Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai vadovaujanti Audronė Mikalauskienė sako, kad šiemet tarnyboje nustatyti dar trys korupcijos atvejai, dėl jų šiuo metu vyksta ikiteisminiai tyrimai. 

„Tiesiog po paskutinio atvejo, kuris turėjo būti didžiulė pamoka mūsų bendruomenei, deja, taip neatsitiko. Metai praėjo po buvusio vadovo sulaikymo ir turime šiais metais dar tris atvejus“, – interviu BNS sakė vadovo konkursą laimėjusi ir nuo spalio 27-osios jai vadovaujanti  A. Mikalauskienė.   

Pasak jos, korupcijos atvejai nustatyti teritoriniuose padaliniuose. Vienas darbuotojas jau atleistas, dar du – nušalinti nuo pareigų.

Bioversija 2024 07 09 m7

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) balandį skelbė, kad tarnybos Tauragės departamento patarėja ir laikinoji vadovė Aušra Stumbrienė įtariama kyšininkavimu, dar du asmenys įtariami papirkimu. Kyšius mokėjo veterinarines paslaugas teikiantys asmenys.

A. Mikalauskienės patikimumas anksčiau jau irgi patikrintas – parlamentarui Remigijui Žemaitaičiui liepą apkaltinus ją naudojantis tarnybine padėtimi vykstant į komandiruotes bei įdarbinant artimus žmones, Žemės ūkio ministerija inicijavo vidinį tyrimą, tačiau, anot A. Mikalauskienės, rugsėjo pradžioje patvirtinta, kad teiginiai buvo melagingi.

Naujoji tarnybos vadovė žada atstatyti įstaigos reputaciją ir panaikinti korupcijos šešėlį. Ji tikisi, kad darbuotojų požiūris keisis ir pasipriešinimas pertvarkai mažės, o korupcijos apraiškų neliks. 

Pasak A. Mikalauskienės, pertvarkius Tarnybą jos paslaugos taps greitesnės ir paprasčiau prieinamos, patikrinimų mažės, jie vyks rizikingiausiose vietose. 

Ar sutinkate, kad korupcija yra didžiausia Tarnybos problema?

Turbūt nesutikti negalėčiau, nes Tarnyba savo istorijoje patyrė tris korupcijos skandalus. Tai reiškia, kad institucija veikia, korupcijos skandalas, institucija vėl veikia ir vėl korupcijos skandalas, ir vėl veikia, ir vėl korupcijos skandalas. Tai buvo lūžis, su kuriuo nesutikti nei aš, nei bendruomenė ar bet kas kitas negalėtų.

Koks, jūsų žiniomis, gali būti korupcijos mastas Tarnyboje?

Labai sunku būtų pasakyti ir identifikuoti, koks jis yra. Tiesiog po paskutinio atvejo, kuris turėjo būti didžiulė pamoka mūsų bendruomenei, deja, taip neatsitiko. Metai praėjo po buvusio vadovo sulaikymo ir turime šiais metais dar tris atvejus.

Tarnyboje, tarp darbuotojų?

Taip. Nežinau, kaip tai įvardyti, ar drąsa, ar kvailumu.

O kaip baigėsi su tais atvejais?

Jie dar nesibaigė, dar vyksta tyrimai. 

Ar tie darbuotojai buvo nušalinti nuo pareigų?

Vienas atleistas, kiti du nušalinti.

Ar galite detalizuoti, kas įvyko, kaip pasireiškė tie korupcijos atvejai?

Ir vienu, ir kitu atveju vyksta ikiteisminiai tyrimai. Kiek žinau, dar nėra oficialu, bet yra kyšiai, pinigai. 

O kur tie atvejai nustatyti, kuriuose miestuose?

Kadangi neužbaigti dar tyrimai, negaliu pasakyti, bet teritoriniuose departamentuose. 

O kas įvyko, kaip sužinojote, kad yra tokių atvejų?

Glaudžiai bendradarbiaujame su STT, nuo pat pirmos dienos. Po Staškevičiaus sulaikymo mano pirmas vizitas buvo į STT, kur vykau tam, kad jie su mumis kiek įmanoma glaudžiau bendradarbiautų, o mes su jais. 

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos