Basf 2024 04 09 A1 Basf 2024 04 09 m1
Gyvenimas toks...
Lenkijos ūkininkai baigė protestą pasienyje su Lietuva Papildyta
Asociatyvi manoūkis.lt nuotr.

Vilnius. Lenkijos ūkininkai baigė praėjusį pentadienį pradėtą protestą pasienyje su Lietuva – kelyje transporto priemonės nebetikrinamos, BNS pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas. 

„Tokia ta žinutė, kad pasibaigė ten akcija“, – BNS sakė Giedrius Mišutis.  

Pasak protesto organizatorių, jis turėjo trukti savaitę. 

Bioversija m7 2024 03 29

Anot G. Mišučio, beveik savaitę vykusios akcijos metu Lietuvos pasienyje jokių problemų nebuvo.

„Nebuvo tokių epizodų, kad atsirastų kažkokių stovinčių eilių, būtų patiriama nesklandumų, prireiktų labai didelių įsikišimų pareigūnų ir panašiai. (...) Dėl to streiko, tos ūkininkų blokados, kuri net nebuvo panaši į blokadą tikrąja to žodžio prasme, mūsų teritorijoje kažkokių nesklandumų tikrai nebuvo“, – teigė G. Mišutis.

„Viskas, galima sakyti, praėjo sklandžiai“, – pridūrė jis.

Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė teigė, kad policijos, sienos apsaugos, muitinės ir kitos tarnybos aktyviai bendradarbiavo su Lenkijos kolegomis, kad eilių pasienyje nesusidarytų.

Jos teigimu, Žemės ūkio ministerija ir ministras asmeniškai rūpinosi, kad į visus Lenkijos ūkininkų klausimus būtų atsakyta, o mitai apie „karuselinį“ grūdų kelią į Lietuvą ir iš jos būtų paneigti.

„Lietuvos tarnybos toliau aktyviai bendradarbiaus su kolegomis iš Lenkijos, ūkininkų atstovais, sieks ir toliau užtikrinti tinkamą, kaip ir iki šiol, keliaujančios žemės ūkio produkcijos apskaitą ir užkirsti kelią bet kokiems bandymams per Lietuvą ar Lenkiją keliauti Rusijos iš Ukrainos pavogtų grūdų siuntoms“, – pranešime teigė G. Balčytytė.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
Visos apklausos