Kaunas. Kovo 11-ąją gimę redakcijos „Mano ūkis“ feisbuko draugai daugiau ar mažiau susiję su žemės ūkiu. Vieni puikiai žinomi agroverslo atstovai, kiti baigę žemės ūkio ar veterinarijos mokslus. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga dauguma jų linki taikos.
***
Mūsų feisbuko bičiulis – Almonas Gutkauskas – gimė kovo 11 dieną. Jis – ekologinio ūkininkavimo judėjimo pradininkas Lietuvoje, nevyriausybinės organizacijos „Tatulos programa“ steigėjas. Žemės ūkio srityje darbavosi 1987–2013 metais.
A. Gutkauskas buvo aktyvus sąjūdietis. Budėjo Sausio 13-ąją prie Aukščiausiosios Tarybos. Pasirodžius tankams, su dviem bendradarbiais nuvyko prie Televizijos bokšto, kur buvo pirmose gretose.
Dalyvavo ir Baltijos kelio akcijoje – susikibęs rankomis su žmona ir bendradarbiu stovėjo automagistralėje prie Maišiagalos.
„Per buvusią blokadą miestiečiai, manau, pajuto, kad žemės ūkis labai svarbus. Jei šalyje nebus užauginama ir pagaminama maisto, liksime visiškai be jo. Tad linkiu, kad tautiečiai gerbtų savo maitintojus žemdirbius, taip pat šalies kalbą ir vyresnius žmones.“
***
Įmonės „Žemtiekimas“ (buv. „Biržų žemtiekimas“) buvusio vadovo Viktoro Rinkevičiaus kelias žemės ūkyje prasidėjo nuo 1959-ųjų, kai buvo vos devynerių. Tų metų vasarą pradėjo dirbti kolūkyje. Arkliniu grėbliu grėbdavo šieną, surištus javų pėdus rankomis dėdavo į gubas ir atlikdavo kitus darbus.
Mokslus baigė Lietuvos žemės ūkio akademijoje. Ankstesniais laikais vadovavo žemės ūkio technikos serviso įmonei. 1990 m., Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, vėl įsisuko į agroverslą.
Pagal Valstiečio ūkio įstatymą, 1991 m. gavo 10 ha žemės, tad ėmė ūkininkauti. Dabar dirba apie 200 ha, augina grūdines kultūras.
„Gimiau tą pačią dieną, kai atgimė Lietuva. Man tai dviguba šventė – jaučiuosi kaip atkurtos Lietuvos vaikas, tai reiškia, kad mes labai susiję.
Lietuvos ūkininkams Kovo 11-osios proga linkiu kantrybės, sėkmės, atkaklumo, gamtos ir valdžios palankumo. Auginkite duoną nepriklausomai Lietuvai, mylėkite ją. Kartu noriu paprašyti visų lietuvių – dar labiau vertinkite ir gerbkite savus duonos augintojus, nes svetima nebus saldi.“
***
Kita mūsų feisbuko bičiulė – Violeta Petrėnienė – gyvena kaime, turi daržą ir sodą.
„Kovo 11-osios proga linkiu, kad Lietuvoje žmonės galėtų laisvai gyventi, jog niekada nebūtų karo. Svarbiausia – nesipykti vieniems su kitais.“
***
Danutė Meškauskienė 1984 m. baigė Alantos žemės ūkio technikumą (dab. Aukštaitijos profesinio rengimo centras) ir įgijo zootechnikės specialybę, pagal kurią ir dirbo iki 1993-iųjų. Vėliau paveldėjo žemės ir tapo ūkininke. Laiko 4 karves, 13 vištų, 2 antis ir 11 triušių.
„Visiems ūkininkams linkiu sveikatos ir optimizmo, o Lietuvai – taikos!“
***
Nors Rita Bautronienė nėra ūkininkė, tačiau domisi žemdirbyste. Greičiausiai dėl to, kad užaugo kaime, turi nedidelį daržą tėvų sodyboje.
„Stebėdama šių dienų įvykius noriu palinkėti taikos ir supratingumo, kad žmonės vertintų tai, ką turi, ir girdėtų vieni kitus. Juk visi skirtingi ir nevienodai suvokia tuos pačius dalykus.“
***
Feisbuko draugė Vilma Česiūnienė baigė Veterinarijos akademiją, dirba kiaulių auginimo komplekse su mažais paršeliais. Deja, dėl mažų kiaulienos supirkimo kainų darbovietė greitai užsidarys, tad jai ir kolegoms teks ieškotis naujo darbo.
„Linkiu stebuklo ir kad viskas pasikeistų į gera.“
***
O Guoda Girdžijauskaitė, kuri per šią Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną švęs 26-ąjį gimtadienį, Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centre 2018 m. įgijo gyvūnų priežiūros profesinį išsilavinimą. Pernai LSMU Veterinarijos akademijoje baigė veterinarinės medicinos studijas.
Jau nuo 9 klasės svajojo studijuoti su biologija ar medicina susijusią sritį. Žinojo viena – nenori dirbti su žmonėmis. Tačiau likimas iškrėtė pokštą – Guoda yra naminių gyvūnėlių veterinarijos gydytoja, tad kasdien bendrauja su jų šeimininkais. Nepaisant to, kiekvieną rytą važiuodama į darbą džiaugiasi pasirinkimu.
Ne vienus metus vasaromis dirbo kailinių žvėrelių ūkiuose užsienyje. Pasak jos, tai dar labiau paskatino tapti veterinarijos gydytoja.
„Lietuvai ir ūkininkams linkiu daugiau vienybės ir palaikymo. Kovo 11-oji žymi atkurtą mūsų šalies Nepriklausomybę. Pagalvojus apie šių dienų įvykius Ukrainoje, reikėtų dar labiau branginti kiekvieną dieną, laisvę ir saugumą.“
Taip pat šia tema skaitykite
-
Netekome Naglio Narausko
2024-10-11 -
Apklausa: daugiau nei pusei balsuojančiųjų svarbi gyvūnų apsauga
2024-10-10 -
Registrų centras: rinka išlaiko atsargų optimizmą
2024-10-09
Skaitomiausios naujienos
-
Kada ir kokios išmokos bus mokamos
2024-10-08 -
Tiesioginių išmokų avansai – spalio viduryje
2024-10-01 -
Iki laukų su technika – tik pažeidžiant Kelių eismo taisykles?
2024-09-17
(0)