BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Gyvenimas toks...
Kokios sankcijos pernai ūkininkams taikytos dažniausiai?

Vilnius. Pavėluotai pateiktos paraiškos, keičiami paraiškos duomenys ar pateikti su paraiškos administravimu susiję dokumentai – pagrindinės priežastys, dėl kurių pernai Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) taikė sankcijas. Jos pritaikytos 5 800 pareiškėjų, teigia NMA. 

Sankcijos už pavėluotai pateiktus dokumentus netaikytos tik 2020–2021 m. dėl koronaviruso pandemijos. Tačiau jau nuo pernai šios išimties neliko.

NMA teigimu, 2022 m. pareiškėjų, kuriems pritaikytos sankcijos už netiksliai įbraižytas laukų ribas, įsipareigojimų nesilaikymą nušienauti laukus, nemulčiuoti, apsėti pūdymą ir pan., sumažėjo tūkstančiu.

Bioversija 2024 04 26 m7

Jei ūkininkai netiksliai įbraižo savo laukų ribas ir neišskiria netinkamų paramai plotų, gali būti nustatyti pažeidimai, dėl kurių gali būti taikomos sankcijos, o kai kuriais atvejais pareiškėjui gali prireikti grąžinti jau gautą paramą. 

„NMA agro“ programėlėje atvaizduojamas 2022 m. rudens pagerintos raiškos 1 m palydovinis vaizdas, todėl jau dabar pareiškėjai deklaruodami pasėlius gali patikrinti, pakoreguoti ar įbraižyti dirbamų laukų ribas, nurodyti tikslesnį paramai gauti plotą ir taip išvengti sankcijų.

Taip pat deklaravimo pažeidimas nustatomas, kai nesilaikoma įsipareigojimų nenušienauti laukus, apsėti pūdymą ir pan. Šiai pažeidimo kategorijai priskiriami ir atvejai, kai pareiškėjas nepateikia valdymo teisę bei žemės dirbimo faktą patvirtinančių rašytinių dokumentų. 

Toliau rikiuojasi žalinimo reikalavimų pažeidimai (0,7 mln. Eur), kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimai (0,65 mln. Eur).

Svarbu paminėti, kad nuo šių metų atsisakyta taikyti ilgalaikes sankcijas naujojo laikotarpio priemonėms, taip pat numatyta kitų pokyčių.

Parengta: pagal NMA inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos