Vilnius. Valdžios institucijos ir valstybinės įstaigos šią savaitę pradėjo pertvarkydamos darbus – dėl koronaviruso šalyje paskelbtas karantinas, darbuotojai, kiek įmanoma, pradeda dirbti nuotoliniu būdu.
Žemės ūkio ministro patarėjas Rosvaldas Gorbačiovas dar kartą patvirtino, kad ministerija iškart reaguoja į esamus reikalavimus ir pagal tai keičia darbo organizavimą. Juo nuo penktadienio nepriimami interesantai ir ŽŪM priimamajame bei Ryšių su visuomene skyriuje.
Pasak R. Gorbačiovo, darbas ministerijoje keičiasi, dalis darbuotojų dirbs nuotoliniu būdu, o tam, kad būtų užtikrintos visos veiklos funkcijos, dalis tarnautojų darbuosis darbo vietose. „Darbas keičiasi, jis organizuojamas šiek tiek kitaip, bet stengsimės, kad visos funkcijos nesutriktų. Yra daug svarbių klausimų ir darbas neturi sustoti. Tik yra rekomendacijos, kad, jeigu įmanoma, posėdžiai vyktų nuotoliniu būdu, pasitelkiant šiuolaikines technologijas. Jei posėdžiai nėra ypatingai svarbūs, juos galima atidėti – taip ir bus padaryta“, - portalui manoūkis.lt komentavo R. Gorbačiovas, teigdamas, kad stengiamasi laikytis saugaus atstumo, naudojamos dezinfekcijos priemonės, laikomasi visų rekomendacijų.
„Įeiname į mums, kaip ir visiems kitiems, nežinomą stadiją, bet stengsimės užtikrinti, kad darbas vyktų gal šiek tiek kitaip, bet nesustotų“, - patikino ŽŪM atstovas.
Jo teigimu, užsidarius valstybių sienoms bei apribojus judėjimą natūraliai nutrūko ir galimybė dirbti ES institucijose, tačiau, galbūt, čia irgi atsiras galimybė prisitaikyti prie esamos situacijos ir keisti darbo formas. „Manau, kad darbo būdai keisis ne tik mūsų šalies viduje. Susidūrėme su tikrai neeiline situacija ir reikia prie jos prisiderinti, reikia laiko“, - sakė jis.
Darbas nuotoliniu būdu organizuojamas ir Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA). Dar yra klausimų, kaip galėtų būti renkamos paraiškos, kurias pateikti reikia atvykstant į padalinius, tačiau pirmadienį NMA l.e.p. Komunikacijos skyriaus vedėja Reda Kerdokienė teigė, kad sprendimų paieška inicijuota ir jie turėtų atsirasti artimiausiu metu.
NMA akcentuoja, kad paramos administravimo darbai nėra stabdomi, bet organizuojami taip, kad nebūtų tiesioginio kontakto su gyventojais. Dvi savaites NMA neaptarnaus atvykusiųjų visuose klientų aptarnavimo skyriuose ir gyventojus ragina kreiptis elektroniniu būdu.
Pateikti klausimus elektroniniu būdu galima NMA interneto svetainės skiltyje „Susisiekite“ užpildant formą „Užduokite klausimą el. būdu“ ir paspaudžiant mygtuką „Siųsti klausimą“.
Pasirašytus dokumentus galima pateikti ir el. paštu dokumentai@nma.lt arba siunčiant registruotu paštu adresu Blindžių g. 17, 08111 Vilnius.
Paraiškas paramai gauti NMA pareiškėjai ir paramos gavėjai, jei yra tokia galimybė, gali teikti per informacinę sistemą ŽŪMIS. Dėl kitų paraiškų teikimo kitu būdu, kaip minėta, su ŽŪM ieškoma sprendimų ir rengiami teisės aktų pakeitimai.
Taip pat NMA primena, kad jų administruojamos paramos klausimais informacija teikiama bendruoju telefonu (8 5) 252 6999, trumpuoju numeriu 1841 ir teritorinių skyrių telefonais.
Apie tai, kad sertifikavimo darbai nesustos, o dalis darbuotojų dirbs nuotoliniu būdu jau yra pranešusi ir „Ekoagros".
Tuo tarpu Valstybinės maisto ir veterinarijos taryba (VMVT) praneša, kad siekiant, jog maisto tvarkymo įmonės, ūkininkai ir vartotojai gautų reikiamas VMVT paslaugas, būtinųjų ir neatidėliotinų funkcijų vykdymas bus užtikrintas.
VMVT laikinai nevykdys planinių įmonių patikrinimų ir atidės mažesnės rizikos skundų ir pranešimų nagrinėjimą. Operatyviai bus reaguojama tik į tokius pranešimus, kuomet dėl nurodytų pažeidimų gali būti padaryta reikšminga žala visuomenės ar gyvūnų sveikatai, maisto saugai ir pan. Taip pat bus tiriami ir pranešimai apie galimus karantino tvarkos pažeidimus viešojo maitinimo įmonėse ar maisto pardavimo vietose.
Kitos VMVT funkcijos (eksporto sertifikatų išdavimas, valstybinė veterinarinė priežiūra gyvūninio maisto įmonėse, pasienio veterinarinė kontrolė, raštų ir paklausimų nagrinėjimas ir kt.) bus vykdomos įprastine tvarka.
Dėl laikomų ūkinių gyvulių ženklinimo ir registravimo rekomenduojame nevykti į VMVT teritorinį padalinį, o kilusius klausimus spręsti telefonu ar parašius elektroninį laišką. Be to, ūkininkai turi galimybę ir patys jungtis prie Ūkinių gyvūnų registracijos informacinės sistemos (ŪGRIS) ir deklaruoti ar registruoti gyvūną. VMVT specialistai pasiruošę suteikti konsultaciją, kaip tai atlikti.
Karantino laikotarpiu vartotojai ir ūkio subjektai taip pat nebus aptarnaujami VMVT, VMVT departamentų ir jų skyrių patalpose. Skundai bus priimami ir konsultacijos maisto tvarkymo, gyvūnų gerovės ir sveikatos bei kitais VMVT veiklos klausimais laikinai bus teikiamos tik nuotoliniu būdu: elektroniniu paštu (skundai@vmvt.lt, klausimai@vmvt.lt), užpildant atitinkamą formą internete, VMVT departamentų telefonais jų darbo metu, įrašant pranešimą ar klausimą visą parą veikiančiu nemokamu telefonu 8 800 40 403.
VMVT primena, kad neišeinant iš namų užsisakyti ir gauti VMVT, VMVT departamentų, VMVT pasienio veterinarijos postų ir Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto išduodamus dokumentus galima per Integralią maisto ir veterinarijos informacinę sistemą (IMVIS).
MŪ inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Visų Šventųjų ir Vėlinių iškilmės: prisimename išėjusiuosius
2024-10-31 -
Žinomas verslininkas A. Alešiūnas nuteistas už sukčiavimą
2024-10-22 -
Netekome Naglio Narausko
2024-10-11
Skaitomiausios naujienos
-
Kyla grūdų supirkimo kainos
2024-10-18 -
Lenkiškų traktorių gamyklą įsigijo ukrainiečių valdomas verslas
2024-10-28 -
Žemdirbiai galės įsigyti dirbamos valstybinės žemės
2024-10-16
(0)