Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Gyvenimas toks...
Žemės ūkio mokslams skirta auksinė moneta buvo išgraibstyta

Vilnius. Lietuvos bankas į apyvartą išleido kolekcinę žemės ūkio mokslams skirtą 5 eurų aukso monetą, kuri sulaukė itin didelio dėmesio ir buvo išparduota pirmąją išankstinio platinimo dieną.

Lietuvos banko valdyba dar vasarą patvirtino kolekcinės 5 eurų aukso monetos, skirtos Žemės ūkio mokslams (iš serijos „Lietuvos mokslas“), etaloną. Šios monetos averso ir reverso grafinius projektus sukūrė autorius Rytas Jonas Belevičius, etaloną nukaldino UAB Lietuvos monetų kalykla.

Moneta – proof  kokybės, 1,244 g svorio, jos tiražas – 2 500 vnt.

Bioversija 22 02 02

LB praneša, kad monetos išankstinis platinimas buvo numatytas lapkričio 18 d., tačiau tądien sutriko elektroninės parduotuvės monetos.lb.lt veikla, ir mokėjimų nesulaukusi sistema automatiškai anuliavo visus užsakymus. Tą rytą norinčiųjų įsigyti šią kolekcinę monetą jau buvo daugiau kaip 400.

Todėl išankstinio platinimo datą LB pakeitė į lapkričio 23 d., o monetos išleidimas perkeltas į lapkričio 30 d.

Moneta, skirta žemės ūkio mokslams, susilaukė didelio kolekcionierių susidomėjimo. LB pranešė, kad ji buvo išparduota pirmąją išankstinio platinimo dieną (lapkričio 23 d.). Šios monetos kaina Lietuvos banko el. parduotuvėje – 95 Eur.

Žemės ūkio mokslams skirta kolekcinė moneta yra penktoji iš serijos „Lietuvos mokslas“. Anksčiau šioje serijoje išleistos monetos buvo skirtos širdies chirurgijai, baltistikai, fizikai ir technologijos mokslams. Kitais metais planuojama moneta socialiniams mokslams.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos