Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Gyvenimas toks...
FNTT tiria 26 atvejus dėl galimai apgaule gautos ES paramos
Asociatyvi Freepik nuotr.

Vilnius. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) šiuo metu atlieka 26 ikiteisminius tyrimus dėl siekio sukčiauti pasisavinant Europos Sąjungos ir valstybės lėšas. Galimi sukčiavimo atvejai stebimi žemės ūkio, inovacijų, naujų technologijų srityse.

„Jų bendra suma siekia 7,5 mln. Eur, apribotos nuosavybės teisės į 39 mln. Eur vertės turtą, įtarimai pareikšti 76 fiziniams asmenims“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė

Anot jos, Vilniuje susitikę Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF), Vidaus reikalų ministerijos, FNTT ir kitų institucijų vadovai sutarė, kad būtina geriau bendradarbiauti užtikrinant efektyvų ES lėšų panaudojimą.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Pagrindiniai aspektai, kur bendradarbiavimas galėtų būti sustiprintas – veiksmingesnio ir greitesnio kriminalinių tyrimų duomenų apdorojimo ir analizės srityje, taip pat modernizuojant kriminalinėje žvalgyboje naudojamus įrankius ir automatizuojant duomenų apdorojimo ir analizės procesus, stiprinant mūsų valstybės analitinius gebėjimus tiriant šias nusikalstamas veikas“, – sakė A. Bilotaitė.

„Kalbant apie Lietuvos biudžetą, turime virš 20 mlrd. Eur vertę, apie 3 mlrd. Eur sudaro Europos Sąjungos parama. Mums labai svarbu, kad šie pinigai būtų naudojami skaidriai ir teisingai“, – sakė ji.

2023 metais septyniuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl apgaule įgytų ES paramos ir valstybės lėšų priimti procesiniai sprendimai, kuriuose įtarimai pareikšti 17 fizinių asmenų, trims įmonėms, viename tyrime įtariamasis savanoriškai atlygino visą beveik 600 tūkst. Eur žalą.

R. Kiškio teigimu, per kelerius pastaruosius metus ikiteisminių tyrimų padaugėjo, nes tam skiriama daugiau dėmesio. 

„Daugėja ikiteisminių tyrimų informacijos, taip, bet yra dvejopi dalykai. Mes perskirstėme prioritetus ir skyrėme tam daug dėmesio. (...) Bendradarbiavimas stiprėja, informacijos greitis didėja, dėl to ir tyrimų daugėja“, – spaudos konferencijoje sakė jis. 

Vilniuje viešintis OLAF generalinis direktorius Ville Itala (Vilė Itelė) teigė, kad sukčiavimo schemos tampa vis sudėtingesnės ir nesustoja prie valstybių sienų.

„Turiu pripažinti, kad pasaulis labai keičiasi. (...) Per paskutinius kelerius metus turėjome kovidą, karą Ukrainoje, su tuo atėjusias sankcijas. Tai mes visada turime prisitaikyti ir kiekvieną kartą, kai kalbame apie prisitaikymą, kyla ir išteklių klausimas, nes ir senieji iššūkiai niekur nedingo, atsiranda tik naujų“, – sakė V. Itala.

Per 2022 metus FNTT tyrimuose nustatyta neteisėtai gautos ir pasikėsintos gauti ES paramos lėšų suma siekia beveik 12 mln. eurų.

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos