Basf A1 2024 11 19 Basf m1 2024 11 19
Gyvenimas toks...
Emociukas ūkininką atvedė iki teismo
Asociatyvi Pixabay (Pete Linforth ) nuotr/

Vilnius / Otava. Skaitmeniniame amžiuje besikeičiantis bendravimas kartais lemia nesusipratimus ir atveda iki teismo. Kanados ūkininkas pripažintas kaltu, kai į užsakovo pasiūlymą dėl grūdų kainos atsakė į viršų pakelto nykščio emociuku.

Telekomunikacijų bendrovė „Bite Lietuva“ pranešime spaudai siūlo gerai apsvarstyti, kokie emociukai (paveikslėliai) tinkami darbinėje aplinkoje, o kurie gali būti suprasti dviprasmiškai bei pateikia Kanados ūkininko atvejį.

Kanadoje gyvenantis ūkininkas parduodavo grūdus juos superkančiai bendrovei. Abi šalys sutartis tvirtindavo bendraudami SMS žinutėmis: grūdų supirkimo bendrovė parašydavo, už kokią kainą nupirks grūdus, o ūkininkas kaskart atsakydavo „OK“, „Taip“, arba „Atrodo gerai“.

Bioversija m7 2024 11 19

Į paskutinę žinutę ūkininkas atsakė ne žodžiais, o itin populiariu į viršų pakelto nykščio emociuku (like). Supirkimo bendrovė tai suprato kaip sutarties sąlygų patvirtinimą ir sandorį pripažino galiojančiu. Kiek vėliau paaiškėjo, kad ūkininkas emociuką siuntė tik norėdamas pasakyti, jog sutartį gavo, tačiau ją peržiūrės vėliau.

Kilus abipusiam pasipiktinimui, grūdų supirkimo bendrovė kreipėsi į teismą. Sprendime teismas nurodo, kad nykštys į viršų yra taip pat galiojantis, kaip parašas ir ūkininkas buvo įpareigotas sumokėti daugiau kaip 61 tūkst. JAV dolerių už sutarties nevykdymą.

Nagrinėdamas bylą Kanados teisėjas teigė, kad ši byla privertė ieškoti savotiško Rosetės akmens atitikmens, jog galėtų išsiaiškinti, kokia yra pakelto nykščio (like) reikšmė. Jis taip pat pabrėžė, kad tiek teismui, tiek visuomenei teks prisitaikyti prie naujos žmonių bendravimo realybės.

Teisėjas taip pat nusprendė, kad pakelto nykščio emociukas yra pripažįstamas kaip netradicinė dokumento pasirašymo priemonė ir toliau gali būti naudojamas vietoje oficialaus parašo.   

„Bitės“ žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė teigia, kad toks precedentu tapęs įvykis gali sukelti paniką, dėl kurios žmonės pradės bijoti laisviau bendrauti su vadovais ar kolegomis.

Tad nors darbo klausimais bendravimas tapo laisvesnis, E. Staniulionė primena, kad reikia įsivertinti, jog, pavyzdžiui, emociukai gali būti interpretuojami skirtingai, tad juos naudojant išlieka rizika būti nesuprastam ar suprastam neteisingai.

Ekspertė priduria, kad sprendžiant darbinius klausimus el. laiškais ar trumposiomis žinutėmis reikėtų vengti daugiaprasmių, per daug asmeniškų, nemandagių ar nepriimtinų emociukų. Pavyzdžiui, suglaustų delnų emociukas gali reikšti tiek suplojimą rankomis džiaugiantis, tiek meldimąsi įvykus nelaimei.

Parengta: pagal „Bite Lietuva“ pranešimą
Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kiek jūsų ūkyje yra nuosavos ir nuomojamos žemės?
Visos apklausos