Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Gyvenimas toks...
Deklaruojant iš žemės ūkio gautas pajamas – pokytis

Kaunas. Trečiadienio rytą paskelbus 2018 m. gautų pajamų deklaravimo pradžią, norinčių tai padaryti elektroniniu būdu iškart buvo tiek, kad neatlaikė VMI deklaravimo sistema.

Kauno apskrities VMI viršininkė Judita Stankienė sakė, kad kalbant apie su žemės ūkiu susijusių pajamų deklaravimą, išskirtinių pakeitimų nėra, išskyrus vieną formalų – deklaruojant pajamas pagal 93 pajamų rūšies kodą taip pat deklaruojamos ir pajamos, gautos už parduotą ar kitaip perleistą nuosavybėn žemės ūkio veikloje naudojamą ilgalaikį turtą (iki 2018 m. tokie sandoriai buvo deklaruojami nurodant 35 kodą).

Jeigu nuolatinis Lietuvos gyventojas per 2018 m. mokestinį laikotarpį vykdė kelių skirtingų rūšių individualią veiklą, tai 2018 m. mokestinio laikotarpio deklaracijoje su bet kuria veiklos rūšimi (išskyrus žemės ūkio veiklą) susiję leidžiami atskaitymai ir perkeliami ankstesniais mokestiniais laikotarpiais sukaupti mokestiniai nuostoliai (išskyrus susijusius su žemės ūkio veikla) apskaičiuojami bendrai, o pajamos iš žemės ūkio veiklos deklaruojamos atskirai kaip ir iki šiol.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Trečiadienį tūkstančiai gyventojų nutarė nieko nelaukę pateikti deklaracijas, nes tai padaryti paprasta – net 1,4 mln. gyventojų deklaracijos yra užpildytos, jas sistemoje užtenka tik patvirtinti. Tad vienu metu prisijungti bandė 7 tūkst. žmonių, ir sistema tapo neprieinama. Iš viso Elektroninio deklaravimo sistemoje (deklaravimas.vmi.lt) VMI turto ir pajamų deklaracijas suformavo 1,9 mln. gyventojų.

Šiemet esminių naujovių, deklaruojant pajamas nėra, tačiau iki šių metų liepos 1 d. gyventojai gali pasinaudoti vienintele galimybe deklaruoti praeityje pamirštas pajamas ir mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ar baudų. Tai reiškia, gyventojui pateikus ar patikslinus ankstesnių metų deklaraciją (už 2017 m. arba ankstesnius) bei deklaruojant papildomas pajamas, delspinigių už pradelstą laiką VMI jiems neskaičiuos.

„Tai yra pirmą ir vienintelį kartą suteikiama galimybė, kuria norint pasinaudoti, reikia pateikti arba patikslinti savo ankstesnes deklaracijas“, – sakė J. Stankienė, pažymėdama, kad nuostata galioja tiems mokesčiams, kurie turėjo būti deklaruoti ir sumokėti ne vėliau kaip iki 2018 pabaigos.

VMI atkreipia gyventojų dėmesį dėl paramos skyrimo: nuo šių metų, šalia įprastų 2 proc. pajamų mokesčio skyrimo paramos gavėjams ir vieno procento skyrimo politinėms partijoms, jau bus galima skirti papildomą 1 proc. ir profesinėms sąjungoms ar profesinių sąjungų susivienijimams.

Deklaracijas, kaip ir kasmet, gyventojai turi pateikti iki gegužės 2 d.

Plačiau apie deklaravimo naujoves skaitykite žurnalo MANO ŪKIS balandžio mėn. numeryje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos