BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Gyvenimas toks...
Dar kartą atidedama elektroninė kelių rinkliava

Vilnius. Vyriausybė pritarė, kad elektroninės kelių rinkliavos informacinės sistemos „e-tolling“ diegimas būtų atidėtas iki 2025 m. vidurio.

Tai numatančią Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisą parengusi Susisiekimo ministerija aiškina, kad atidėti terminą būtina dėl teismuose užtrukusių ginčų, susijusių su sistemos kūrimu, pirkimu ir diegimu. Vyriausybei pritarus, pataisos bus teikiamos Seimui.

Vilniaus apygardos teismas rugsėjo 22 d. nusprendė, kad Kelių direkcijos skelbtą konkursą teisėtai laimėjo Vilniaus programinės įrangos kūrimo bendrovė „Proit“, tačiau, anot direkcijos, net jeigu teisminis ginčas baigtųsi dabar, pasirinktas rangovas nespėtų atlikti darbų iki 2024 m. liepos.

Bioversija 2024 04 26 m7

Anot ministerijos, nepratęsus termino nuo kitų metų liepos neliktų kelių naudotojo mokesčio reglamentavimo, o mokestis negalėtų būti renkamas, nes elektroninės rinkliavos sistema dar neveiktų.

Tai – jau nebe pirmas šios sistemos starto atidėjimas. Pernai metų pabaigoje įstatymo pataisos, susijusios su kelių rinkliavomis, irgi buvo skubiai svarstomos Seime.

Tuomet tai daryta irgi dėl teisiminių ginčų. Seimui pritarus, sistemos diegimas atidėtas iki 2024 m. liepos 1 d., nors dar anksčiau planuota, kad nauja sistema veiks jau nuo 2023 metų.

Šiuo metu taikant vinječių (pagal nuvažiuotą laiką) apmokestinimo sistemą, per metus surenkama apie 50 mln. eurų. Vyriausybei nustačius naujus mokesčio už naudojimąsi Lietuvos keliais dydžius, per metus planuojama surinkti apie 90 mln. Eur kelių naudotojo mokesčio, kuris bus skiriamas magistralinių kelių plėtrai ir priežiūrai. 

Parengta: pagal BNS inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos