Bus teisiami apgaule ES paramos gavę verslininkai
2020-11-19
pixabay.com nuotr.

Vilnius. Dviem Panevėžio rajono verslininkams pateikti kaltinimai apgaule gavus beveik 400 tūkst. eurų siekiančią tikslinę Europos Sąjungos paramą, klastojus dokumentus ir apgaulingai tvarkius apskaitą, ketvirtadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). 

Pasak tarnybos, Panevėžio rajone veikiančio galvijininkystės ūkio vadovas apgaule gavo tikslinę ES ir Lietuvos valstybės paramą ūkio modernizavimui, tačiau realių darbų neatliko ir institucijoms pateikė suklastotus darbų vykdymą pagrindžiančius dokumentus. 

Teisėsaugos duomenimis, dalis darbų išvis nebuvo atlikta, o kiti buvo daromi ne pagal patvirtintą projektą ir jo sąmatą. 

Dimedium 21 11 03

Kaltinimai šioje byloje taip pat pateikti ir ūkio modernizavimo darbus atlikusios įmonės vadovui, kuris, manoma, samdė subrangovus darbų vykdymui, tačiau su jais neatsiskaitė, apgaulingai tvarkė įmonės apskaitą ir prisidėjo prie ūkio vadovo nusikalstamos veikos. 

Anot FNTT, bylą perdavus teismui laikinai apribota kaltinamųjų nuosavybės teisė daugiau nei 440 tūkst. eurų vertam nekilnojamam turtui.  

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Orai