BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Gyvenimas toks...
„Achemos“ darbuotojai rengiasi streikuoti dėl nepasirašytos kolektyvinės sutarties

Jonava. Neterminuotą „Achemos“ darbuotojų streiką planuojama pradėti vasario 8 dieną, taip profesinė sąjunga reaguoja į vadovybės atsisakymą pasirašyti kolektyvinę sutartį, pagal kurią būtų kasmet indeksuojami atlyginimai, o darbuotojams – mokamos premijos.

Rengti streiką nuspręsta 2021-ųjų gruodį. Tam pritarė 81 proc. profsąjungos narių – apie 30 proc. visų „Achemos“ darbuotojų. 

Profesinės sąjungos pirmininkė Birutė Daškevičienė teigia, kad bendrovės vadovai sureagavo į kai kuriuos reikalavimus ir pažadėjo nemažinti atlyginimų, tačiau pagrindinio reikalavimo – pasirašyti kolektyvinę sutartį – neįvykdė. 

Bioversija 2024 04 26 m7

„Kol kas iš darbdavio atstovų nesulaukėme pasiūlymo pasirašyti kolektyvinę sutartį. Darbuotojai nori raštiško įsipareigojimo, tad be jo nesitrauks“, – BNS sakė ji.

Anot jos, vadovybė daro spaudimą žmonės, kad nestreikuotų. Žada per streiką dirbantiems mokėti 2–3 kartus didesnį atlyginimą. 

Profsąjungos pirmininkės veiklą vadovybė vadina destruktyvia ir žalinga bendrovei. „Kai tokia sudėtinga ekonominė situacija, (...) ši destruktyvi profesinės sąjungos lyderių veikla dar labiau destabilizuos bendrovės veiklą, bus žalinga tiek jai, tiek darbuotojams“, – rašoma įmonės pranešime. 

Azotinių trąšų gamyklos „Achema“ vadovybės teigimu, dėl planuojamo dalies darbuotojų streiko gali tekti stabdyti bendrovės veiklą, o tai galimai sukels pavojų žmonėms ir aplinkai.

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius ragino įmonės vadovybę užtikrinti visų saugumą. 

B. Daškevičienė tikino neabejojanti, kad gamybą per streiką teks stabdyti, nes streikuojantys darbuotojai atlieka įvairus darbus. Ji negalėjo pasakyti tikslaus streikuojančių darbuotojų skaičiaus, bet pabrėžė, kad jų bus šimtai.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos