BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Energetika
Trešnės po saulės baterijomis
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Amsterdamas. Saulės energijos bendrovė kartu su mokslininkais Nyderlanduose įrengė trešnių sodą, kuris bus auginamas po specialios konstrukcijos saulės baterijomis. Tokiu būdu bandoma suderinti energijos ir žemės ūkio produkcijos gavybą tame pačiame plote.

Saulės energijos bendrovės „GroenLeven“ apklausos duomenimis, gyventojai teigiamai vertina saulės energijos parką šalia, jeigu jis yra daugiafunkcis.

Bendrovė tiria, kaip suderinti trešnių auginimą po saulės baterijomis. Tuo tikslu sodo sklype, kuriame auginamos komercinės Regina, Karina, Canadian Giant ir Sweet Airley trešnių veislės, buvo sumontuotos įvairių tipų saulės baterijos, tarp jų ir kombinuotos. rašo nfofruit.nl.

Bioversija 2024 04 26 m7

Kaip teigia įmonės atstovas Gerjan`as Wubs`as, po kelerių metų sėkmingų bandymų su permatomomis saulės baterijomis virš uogų (aviečių ir pan.) krūmų tikimasi, kad dvejopo naudojimo danga puikiai tiks ir auginant trešnes.

Saulės baterijos yra įmontuotos į stiklinę plokštę kaip tam tikros langinės, kurias galima daugiau ar mažiau atidaryti, priklausomai nuo vaismedžių šviesos poreikio. Tarp plokščių įdėti tinkleliai nuo krušos. Pagaminti konstrukciją buvo užsakyta Šveicarijos startuoliui „Insolight“.

Tokios aukštųjų technologijų plokštės yra naujovė, o praktika turėtų parodyti, kiek ekonomiškai naudingos šios brangios konstrukcijos auginant trešnes, kurios taip pat nepigios.

Pirmuosius rezultatus mokslininkai tikisi pamatyti jau kitais metais ir palyginti juos su įprastais trešnių sodais. Galutinis technologijos įvertinimas gali užtrukti iki 5 metų, praneša Olandijos vaisių augintojų organizacija NFO.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos