Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
Energetika
Šiemet – dar daugiau paramos už saulės elektrines

Vilnius. Skatinant gaminančių vartotojų plėtrą, šiemet bus paskelbta naujų kvietimų kreiptis dėl paramos saulės elektrinėms įsirengti, taip pat spartinama ir kompensacijų išmokėjimo tvarka, pranešė Energetikos ministerija.

Kvietimas kreiptis dėl paramos saulės elektrinėms iš saulės parkų įsigyti bus paankstintas ir skelbiamas šių metų liepos 1 dieną, o paramos saulės elektrinės įsirengimui ant savo stogo kvietimas – spalio 1 dieną. Anksčiau šiuos kvietimus buvo numatyta skelbti tik kitų metų sausio 2 dieną. 

„Matome, kad šios priemonės susilaukė didžiulio populiarumo, todėl buvo nutarta paankstinti būsimus kvietimus. Toks sprendimas prisidės ir prie ekonomikos skatinimo, kuris dabar yra gyvybiškai svarbus. O reaguojant į jau dabar susiklosčiusią finansinę situaciją, spartinamas kompensacijų išmokėjimas gyventojams, kurie jau įsirengė ar artimiausiu metu įsirenginės elektrines“, – pranešime sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Bioversija 2024 04 26 m7

Pasak ministerijos, numatyta ir dar viena naujovė – gyventojai, kurie neturi galimybės įsirengti saulės elektrinės nuosavomis lėšomis ir darys tai išsimokėtinai, galės gauti ir didesnę – ne 323 eurų, o 381 euro fiksuotą išmoką už 1 kW elektrinės galios. Taip bus kompensuojama dalis palūkanų. Tam numatyta skirti 5 mln. eurų iš Klimato kaitos programos. Kvietimą skelbti pagal šią priemonę planuojama jau artimiausiomis savaitėmis.

Karantino metu paramos išmokėjimo terminas bus trumpinamas perpus. Iki šiol buvo numatyta finansavimo lėšas fiziniams asmenims, gavusiems paramą, išmokėti ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo kompensavimo prašymo ir visų privalomų pateikti dokumentų registravimo. Nuo šiol šis terminas bus trumpinamas iki 30 dienų.

Kaip jau skelbta, įvertinus sausį gautas gyventojų paraiškas nedidelės galios saulės elektrinėms įsirengti bei seniems šildymo katilams pasikeisti, Energetikos ministerija du kartus – iki 24,5 mln. eurų – padidino Europos Sąjungos (ES) paramą šiems projektams. 

Nuo šių metų į paramą saulės elektrinėms gali pretenduoti ne tik ketinantys įsirengti saulės elektrinę name, bet ir daugiabučių gyventojai arba norintieji įsirengti nutolusią elektrinę ar nusipirkti ją iš elektrinių parko. 

Kovo pabaigoje ministras Ž. Vaičiūnas pranešė, kad per koronaviruso krizę siekiant išsaugoti darbo vietas energetikoje ir užtikrinti projektų tęstinumą, dalis jų ankstinami, įskaitant ir kitų metų žaliosios energetikos aukcioną.

Tuomet jis paskelbė, kad ankstinamos ir gaminančių vartotojų bei katilų keitimo gyventojams paramos priemonės, dalis jų atkeliama iš kitų metų į šių metų liepą, spalį. Pasak jo, šiemet energetikoje numatoma  investuoti ne mažiau kaip 1 mlrd. eurų. 

BNS inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
  Visos apklausos