


Vilnius. Atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) bendrijos, taip pat ūkininkai nuo trečiadienio gali teikti paramos paraiškas mažos galios elektrinėms įsirengti.
Tam numatyta skirti mažiausiai 7 mln. eurų, o lėšos gautos iš Liuksemburgo už šiai šaliai perleistą atsinaujinančios energetikos statistiką, pranešė Energetikos ministerija.
„Tai yra dar viena svarbi priemonė, kuris skatins gyventojus ir mažąsias įmones naudoti žaliąją elektros energiją kasdienėje veikloje“, – pranešime sako kadenciją baigiantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
Parama bus teikiama AEI bendrijos statusą turinčioms gyventojų bendruomenėms, labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms, taip pat ūkininkams, įsirengiantiems saulės elektrines iki 500 kW galios arba vėjo elektrines iki 3 MW.
Maksimali parama vėjo elektrinei yra 743,79 euro už kW (su PVM), saulės – 446,49 euro.
Paraiškas galima teikti iki kitų metų sausio 11 dienos.
BNS inf.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Saulės elektrinės gali būti naudingos augalams?
2025-06-23 -
Vyriausybė nesutinka, kad elektra būtų dalijamasi su giminaičiais
2025-04-02 -
Saulės elektrinės nukenčia vis dažniau
2025-04-01
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)