Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1
Energetika
Prasidėjus laukų darbams, technika kliudo elektros atramas

Vilnius. Prasidėjus žemės ūkio darbams, fiksuojami pirmieji atvejai, kai dėl žemės ūkio technikos kliudytų ar nugriautų elektros oro linijų atramų yra nutraukiamas elektros energijos tiekimas. 

Tokie atvejai ne tik sukelia nepatogumų dėl dingusio elektros energijos tiekimo, bet ir nuostolius „Energijos skirstymo operatoriui“ (ESO) bei įvykio kaltininkui.

Anot ESO, įsibėgėjus žemės ūkio darbams – pavasarį ir rudenį – ir į laukus išvažiavus žemės ūkio technikai, elektros atramų kliudymo ar nuvertimo atvejų padažnėja. Kartais neįvertinami dideli technikos gabaritai, apsisukimo spindulys ir, manevruojant greta elektros oro linijų atramų, jos kliudomos.

Bioversija 23 01 16

Dėl elektros dingimo nepatogumus dažniausiai pajunta nedidelis kiekis klientų. Pernai tokių atvejų visoje šalyje buvo apie 20 – jų metu elektra atjungta per 300 vartotojų. Ankstesniais metais avarijų skaičius siekdavo pusę šimto ir daugiau.

ESO ragina žemės ūkio techniką vairuoti ne tik atsakingai, bet ir saugiai – rūpintis savo ir aplinkinių saugumu, laikytis saugaus atstumo nuo elektros atramų, aplink jas manevruoti lėčiau ir itin atsargiai.

Jei vis dėlto technika kliudo elektros oro linijų atramas, apie įvykį reiktų kuo skubiau pranešti ESO nemokamu telefono numeriu 1852, sulaukti atvykstančių bendrovės darbuotojų, kurie vietoje įvertins pažeidimą ir imsis visų priemonių, kad elektros tinklas kuo skubiau būtų sutvarkytas. Pažeidus elektros laidus ar atramas, patariama jokiu būdu nesiartinti prie jų, neleisti artintis ir kitiems asmenims.

ESO informuoja, kad žemės ūkio technikai pažeidus atramą, bendrovės specialistai informuoja policiją. Surašius eismo įvykio deklaraciją, siunčiama informacija įvykio kaltininko draudikui dėl nuostolių atlyginimo.

Parengta pagal ESO pranešimą

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos