Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Energetika
Prancūzijos ūkyje virš pasėlių – universalios saulės baterijos
Sustabdytas „Youtube“ vaizdo įrašo kadras

Paryžius. Šiaurės Rytų Prancūzijos ūkyje sumontuota 5 500 saulės baterijų, kurios gali užimti tiek horizontalią, tiek vertikalią padėtį. Baterijos yra tokiame aukštyje, kad po jomis galima važiuoti žemės ūkio technika, nuimti derlių ar atlikti kitus ūkio darbus. Taip nesumažėja naudojamos žemės ūkio paskirties žemės plotas.

Būdamos horizontalioje padėtyje, baterijos gali sumažinti: keliais laipsniais temperatūrą, krušos žalą, drėgmės išgaravimo tikimybę, rašo euronews.com.

Saulės baterijų tvirtinimo konstrukcija prijungta prie variklių, kurie reguliuoja jas taip, kad sektų saulę. Baterijas taip pat galima pakelti į vertikalią padėtį, kad lietus ir saulės šviesa prasiskverbtų ir būtų užtikrintas derliaus augimas.

Bioversija m7 2024 02 22

Taigi šios universalios baterijos leidžia ne tik užtikrinti augalams puikias augimo sąlygas, bet ir pasigaminti atsinaujinančios energijos, kas ypač aktualu vykstant energetikos krizei.

Jos piko metu pagamina 2,5 megavatų elektros – tiek, kiek sunaudoja 1 350 žmonių. Planuojama, kad baterijos prie Prancūzijos elektros tinklo bus prijungtos gruodžio pradžioje.

Pasak eksperimento atliekančios bendrovės TSE agronomijos tyrimų ir plėtros vadovo Xavierʼo Guillotʼo (Ksavero  Giloto), šio eksperimento tikslas – patenkinti Prancūzijos atsinaujinančios energetikos plėtros poreikius, nenaudojant žemės ūkio paskirties žemės.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos