Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Energetika
Planuojama įrengti hibridinį vėjo ir saulės parką
Pixabay.com nuotr.

Vilnius. Sparčiai plečiantis saulės ir vėjo elektrinių parkams, atsinaujinančios energetikos specialistai kalba ir apie hibridinius sprendimus. Planuojama, kad toks parkas turėtų atsirasti ir Lietuvoje.

Tikimasi, kad pirmasis Lietuvoje hibridinis parkas pradės veikti dar iki 2024 metų. Šalia jau dešimtmetį veikiančio vėjo jėgainių parko Tauragės r. planuojama įrengti 22 MW galios saulės elektrinių parką.

Pasak l. e. Lietuvos vėjo elektrinių asociacijos (LVEA) vadovo pareigas Edgaro Maladausko, tokie parkai leidžia padidinti gaminamos elektros energijos kiekį. Taip pat efektyviau išnaudojama jau turima elektros tinklų infrastruktūra ir pralaidumas. Be to, į elektros tinklus tolygiau tiekiama elektra. Galiausiai, pasak E. Maladausko, mažėja kaštai vystytojams, o kartu ir elektros kaina galutiniams vartotojams.

Bioversija 2024 07 09 m7

Anot „Ignitis Renewables“ Atsinaujinančios energetikos vadovo Lietuvai Giedriaus Meškelės, sujungus kelias atsinaujinančių išteklių technologijas į vieną prijungimo tašką, pasiekiamas didesnis elektros perdavimo tinklo panaudojimo efektyvumas dėl skirtingų technologijų: įprastai saulės jėgainės daugiausia elektros energijos gamina pavasarį ir vasarą dienomis, o vėjo – rudenį ir žiemą, t. y.  tuomet, kai saulės elektrinės gamina mažiau.

Anot LVEA pranešimo, jei vėjo ir saulės elektros energijos gamyba sutaptų ir viršytų nustatytą elektros perdavimo tinklo pralaidumą, tam tikrais atvejais hibridinį parką būtų galima papildyti baterijomis, kurios padėtų subalansuoti laiką, skirtą elektrai atitekėti į tinklą, tokiu būdu neprarandant dalies pagamintos elektros energijos ir papildomai neapkraunant elektros tinklo.

Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje pirmasis hibridinis vėjo ir saulės parkas įrengtas 2016 metais. Dažniausiai hibridiniai parkai kuriami šalia jau veikiančių vėjo elektrinių, papildomai prijungiant naujai įrengiamas saulės elektrines ir, tam tikrais atvejais, baterijas.

Parengta: pagal LVEA inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos