BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Energetika
Pasvalio rajone išdygs bioetanolio gamykla

Pasvalio r. Bioetanolio ir biodujų gamintoja „Kurana“ Pasvalio r. įrengs gamyklą, kurioje iš maisto ar pašarų tiekimo grandinėje netinkamų naudoti pramoninių atliekų, pavyzdžiui, krakmolo suspensijos atliekų bei maisto atliekų, bus gaminamas antros kartos bioetanolis. Gamykla turėtų pradėti veikti 2025 metų viduryje.

Investicijos į antros kartos atsinaujinančių degalų gamyklą sieks 10,8 mln. eurų. Projekto metu bus įsigyta ir įdiegta nauja įranga, skirta antros kartos bioetanolio gamybai.

„Kuranai“ išplėtus gamybos pajėgumus, metinis bioetanolio gamybos kiekis sieks 4,99 kilotonų naftos ekvivalento.

Bioversija 2024 04 26 m7

„Pagrindinis projekto tikslas – sukurti skystųjų antros kartos biodegalų gamybos pajėgumus, kurie leis gaminti švarų ir tvarų energijos šaltinį, mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro ir prisidėti prie klimato kaitos problemų sprendimo.

Antros kartos bioetanolis į aplinką išskiria iki 80 proc. mažiau CO2 nei iškastinis kuras ir gerokai prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų mažinimo”, – sako „Kuranos“ generalinis direktorius Jurgis Polujanskas.

Bioetanolio gamyba naujoje gamykloje leis sumažinti priklausomybę nuo naftos ir kito iškastinio kuro, kuris kelia didelę žalą aplinkai ir kurio kaina rinkoje yra nestabili.

Projektas leis efektyviai panaudoti atliekas ir liekanas, kurios paprastai patenka į sąvartynus, tad „Kurana“ kitoms bendrovėms padės spręsti atliekų utilizavimo problemas, o savo veikloje užtikrins žiedinės ekonomikos principus.

Visa „Kuranoje“ vykstanti gamyba yra beatliekė. Gamybos procese išsiskiriančios biodujos panaudojamos biometano gamybai, o biomasė – dirvožemiui gerinti. Lietuvoje kaip ir daugelyje kitų ES šalių bioetanolis yra maišomas su benzinu. Didinant etanolio dalį benzine galima reikšmingai sumažinti šiltnamio efektą sukeliančias emisijas ir dekarbonizuoti transporto sektorių.

Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatyta, kad iki 2030 metų 15 proc. transporto sektoriaus suvartojamos energijos turi sudaryti energija iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Šaltinis: BNS
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos