Pajūryje pradėtas statyti vėjo jėgainių parkas
2004-04-19

Kaunas, balandžio 19 d. Penktadienį Klaipėdos r. ūkininko Romo Liaudansko žemėje pradėtas statyti pirmasis Lietuvoje vėjo jėgainių parkas. Statybų pradžios iškilmėse į vienos jėgainės pamatus įmūryta simbolinė kapsulė su raštu ateities kartoms. Jau rugpjūtį pradės suktis penkių jėgainių sparnuotės, kurios pagamins 5,4 MW (megavatų) energijos. Šiais metais bus pastatytos dar 7, iš viso 24. Baigus statybas visos jėgainės pagamins 35 MW energijos. Į parką ketinama investuoti apie 45 mln. litų.

Bendros Lietuvos ir Danijos kompanijos BNE prezidentas Nilsas Melchiorsenas (Nils Melchiorsen) statybų pradžios iškilmėse sakė, kad prieš trejus metus pradėtas bendradarbiavimas su Lietuvos įmonėmis nebuvo bevaisis. „Vėjo energija – švari energija, todėl kai kurių Kretingalės seniūnijos gyventojų nuogąstavimai ir pasipriešinimas neturi pagrindo. Kita vertus, dalis pelno atiteks būtent seniūnijai. Taigi nauda ir gamtai, ir bendruomenei“, - teigė jis. Ūkininkas Romas Liaudanskas, išnuomavęs savo žemę kompanijai BNE, taip pat stebėjosi kai kurių savo kaimynų reakcija į numatomas statybas. „Man jėgainės tikrai netrukdys. Žemės joms nereikia daug. Aplink jėgaines sėsiu javus, todėl derlius tikrai nesumažės“, - tvirtino R.Liaudanskas. Už kiekvieną jėgainę ūkininkui bus mokamas nuomos mokestis apie 345 litų per mėnesį. Dalis už nuomą gautų lėšų bus pervedama į seniūnijos biudžetą.

Danų projektą įgyvendins bendra Lietuvos ir Danijos įmonė BNE, UAB „Logestra“, AB „Gargždų statyba“ ir UAB „Kauno energetikos remontas“. Pastaroji tieks žiedus jėgainių stiebams ir kitas komplektuojamas dalis, išskyrus sparnuotes, taip pat atliks priežiūros darbus. Kitais metais UAB „Kauno energetikos remontas“ numato pradėti mažų vėjo jėgainių serijinę gamybą.

Pirmajame vėjo jėgainių parke bus statomos 82 metrų aukščio jėgainės, kurių sparnuotės ilgis sieks 34 metrus. Mažiausias vėjo greitis, nuo kurio jos pradės suktis, turi būti 4 m/s. Vėjo greičiui viršijus 25 m/s, jėgainės bus sustabdomos automatiškai.

Lietuvos Vyriausybė įsipareigojo pasiekti, kad iki 2010 metų 7 proc. elektros energijos būtų gaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Vėjo energijai numatyta 170 MW.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai