Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Energetika
Kuriamas būdas atpiginti biokurą

Vašingtonas. JAV Rutgerso universiteto mokslininkai kuria novatorišką būdą, kaip paspartinti celiuliozės skaidymą biojėgainėse, kas galėtų žymiai atpiginti biokuro, pavyzdžiui, etanolio, gamybą ir sumažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro.

Remiantis mokslo leidinyje „Green Chemistry“ publikuotais duomenimis, tirpiklis, kuriame yra amoniako druskų, paspartina augalinės celiuliozės skaidymą į cukrų, kuris reikalingas etanolio gamyboje. Priešingai nei ligi šiol naudojami bioprocesų aktyvatoriai, nauja medžiaga veikia kambario temperatūroje.

„Naujas ingredientas gali iki 50 kartų pagreitinti celiuliozės virtimą į cukrų. Tai labai sumažintų biokuro gamybos iš biomasės atliekų, tokių kaip kukurūzų lapai ir stiebai, sąnaudas. Tirpiklis taip pat gali išgauti iš augalų daugiau kaip 80 proc. lignino“, – teigė biochemijos inžinierius doc. dr. Šešeras Čiundavatas (Shishir Chundawat).

Bioversija 23 04 27

Norint paspartinti celiuliozės skaidymą fermentacijos būdu, reikia tinkamų tirpiklių ir šilumos (arba cheminio) poveikio. Per pastaruosius 150 metų buvo ištirti keli tirpikliai, galintys suskaidyti celiuliozės pluoštą, tačiau daugelis jų yra brangūs arba norint, kad jie būtų veiksmingi, reikalingas ypač didelis darbinis slėgis ar temperatūra. Pigesnių ingredientų poreikį diktuoja ir fermentų kainos, kurios gali sudaryti 15–20 proc. biokuro, pavyzdžiui, etanolio, gamybos iš biomasės išlaidų.

„Kitas žingsnis, kurio reikia norint atpiginti biokurą, – optimalios biomasės sudėties paieškos. Neatmetama tikimybė kukurūzų masę derinti su žole ir medienos atliekomis bei sukurti tvaresnius fermentus“, – perspektyvomis pasidalijo tyrimo autoriai.

MŪ inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos