Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Energetika
Kelmės rajone leista statyti dar 23 vėjo elektrines
Asociatyvi nuotr.

Vilnius. Vėjo jėgainių parke Kelmės r. nuspręsta papildomai įrengti 23 vėjo elektrines. Jų galia sieks 126,5–148,8 MW. Tai dar labiau padidins Lietuvos energetinę nepriklausomybę. Tokį sprendimą antradienį priėmė Aplinkos apsaugos agentūra (AAA).

Nustatyta, kad šių vėjo elektrinių įrengimas ir eksploatavimas atitinka aplinkos, visuomenės sveikatos, nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos bei gaisrinės ir civilinės saugos teisės aktų reikalavimus. Neseniai toks pats sprendimas priimtas ir dėl vėjo elektrinių parko Skirsnemunėje projekto, tačiau tam labai priešinosi kaimo bendruomenė.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sakė, kad privalu siekti, jog Europa atsisakytų Rusijos dujų ir naftos. Anot jo, projektas po projekto ir tamsime laisvesni nuo Rusijos įtakos.

Bioversija 22 08 31

„6 iš 10 iškastinį kurą išgaunančių šalių vyrauja autoritariniai režimai. Atsinaujinanti energetika ne tik saugo pasaulio klimatą, bet ir stabdo pinigų siuntimą diktatoriams, kurie užvaldę savo valstybes ir strateginius išteklius įkalina visuomenes“,  – leidimų išdavimą komentavo ministras.

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje pastatytų vėjo elektrinių galia sudaro 545 MW. Per artimiausius 2–3 metus privatūs investuotojai planuoja pastatyti dar apie 930 MW vėjo elektrinių.

Pastaruoju metu daug kalbama ir apie saulės elektrines, kurioms energetikos ministras Dainius Kreivys ateityje siūlo skirti daugiau dirbamos žemės. Visgi tam priešinasi nemažai ūkininkų, tad svarstoma apie galimybę saulės elektrines statyti ant žemdirbystei netinkamos žemės.

Parengta: pagal AM inf.
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija