Basf a1 17 10 23 Basf m1 17 10 23
Energetika
Įrengs milžiniškas bures ant laivų, gabenančių aliejų ir biokurą

Mineapolis. Didžiausia pasaulyje žemės ūkio produkcijos tiekėja - amerikiečių įmonė „Cargill“ (JAV) kai kuriuose savo krovininiuose laivuose planuoja panaudoti vėjo energiją - įrengti didžiules bures, kad sumažintų degalų sąnaudas ir išmetamą CO2 kiekį. Šiandien laivybai tenka apie 90 proc. pasaulio prekybos krovinių ir beveik 3 proc. anglies dvideginio emisijų.

„Cargill“ ketina įgyvendinti neįprastą idėją - ant krovininių laivų denių įrengti milžiniškas - iki 45 metrų aukščio bures. Jos padės sumažinti degalų sąnaudas net 30 proc. Tokia iniciatyva, teigiama, gali pagerinti ir bet kokio naujo kuro - nuo vandenilio iki suskystintų gamtinių dujų - efektyvumą. Apie tai savo portale ir socialinėse paskyrose pranešė įmonė.

Sparnuotos burės pirmiausia bus montuojamos ant tanklaivių, gabenančių maistinį aliejų, biokurą ir etanolį. Sėkmės atveju techninę naujovę būtų galima pritaikyti sausakrūviams laivams, gabenantiems grūdus ir aliejinių augalų sėklas. Tiesa, laivų su burėmis kapitonai turės pakeisti pažįstamus maršrutus, pasirinkdami labiau vėjuotas kryptis.

Bioversija 23 09 01 m7

Masyvios burės bus pagamintos iš kompozicinės medžiagos ir šiek tiek primins judinamus lėktuvo sparnus. Jas taip pat bus galima suskleisti, kad būtų išvengta susidūrimų su artėjančiais inžineriniais statiniais - kranais ar tiltais.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ar tenkina išmokų avansai?
  Visos apklausos