Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Energetika
Į traktoriaus baką – nuo 300 iki 1000 eurų

Malaga. Ispanijos ūkininkai mano, kad vienintelė pernelyg didelių žemės ūkio dyzelinio kuro kainų priežastis – vietinių didmeninių degalų platintojų spekuliacijos ir tik jie yra už tai atsakingi.

Malagos smulkiųjų ūkininkų ir ūkininkų organizacijos („UPA Malaga“) generalinis sekretorius Franciscoʼas Moscosoʼas (Fransiskas Moskosas) aiškina, kad žemės ūkio dyzelinio kuro kaina dabar pasiekė visų laikų aukščiausią lygį ir viršija 1,40 Eur už litrą, nepaisant to, kad „Brent“ naftos barelio kaina balandžio pabaigoje nukrito iki 95 eurų.

Kovą, kai „Brent“ naftos barelis kainavo 106 Eur, ūkininkai dyzeliną pirko už 1,18 Eur/l, rašo portalas agroinformacion.com.

Bioversija 2024 07 09 m7

Mėgindama surasti priežastis, kodėl toks brangus žemės ūkiui reikalingas dyzelinas, ūkininkų organizacijas kaltina didžiausias šalyje veikiančias naftos kompanijas.

„Vienintelis tikėtinas paaiškinimas – mūsų šalyje įsikūrusių naftos kompanijų ekstremalios spekuliacijos ir visiškas sąžinės trūkumas. Be to, šios įmonės pačios „pravalgo“ 20 centų už litrą vyriausybės priemoką. Tad valdžios gelbėjimo programa padeda padidinti jų sultingas sąskaitas ir toliau kelti maržą visos visuomenės sąskaita“, – teigė minėtos ūkininkų organizacijos atstovas.

Pastaraisiais mėnesiais beprotiškai brangstantis dyzelinas verčia ūkininkus abejoti, ar galės tęsti darbus. Ypač pažeidžiami smulkieji ūkiai. Užpildyti vidutinio traktoriaus baką pernai kainavo 300 Eur, o šiemet kaina šoktelėjo iki 1000 Eur, priklausomai nuo technikos galios.

Todėl Malagos ūkininkų organizacija ragina Ispanijos centrinę vyriausybę imtis veiksmų, kad būtų sustabdytas degalų kainų augimas, nustatant maksimalias ribas ir jas moduliuojant pagal socialinius kriterijus ir profesinius sektorius.

Ūkininkų nuomone, būtinos įstatymų leidybos iniciatyvos, kad būtų užkirstas kelias šiam naftininkų piktnaudžiavimui. Žemdirbiai įtaria, kad stambiųjų naftos perdirbimo gamyklų savininkai susitarė didinti dyzelino kainas.

Valdžia raginama pradėti tyrimą ir išsiaiškinti, ar nepažeidžiami konkurenciniai principai. Ispanijos žemdirbiai primena, kad tiek maži šeimos ūkiai, tiek dideli vis dar yra strateginis sektorius, visuomenę aprūpinantis maistu.

Šaltinis: agroinformacion.com
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos