Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Energetika
Į Lietuvą jau importuojamas biometanas

Vilnius. Lapkritį energetikos bendrovė „Ignitis“ iš Nyderlandų pradėjo importuoti biometaną, kurį tieks verslo klientams. Jis gali būti naudojamas elektros energijai gaminti, pastatams šildyti, kaip kuras transporto priemonėms, įskaitant žemės ūkio techniką.

„Nors jo įsigyti galima visame pasaulyje, tačiau, vadovaujantis aukščiausiais standartais, importuojančią ir eksportuojančią šalis turi jungti bendras dujų tinklas. Tai reiškia, kad į dujų tinklą patekusi biometano molekulė privalo turėti galimybę atkeliauti iki Lietuvos ir kliento dujų naudojimo vietų.

Šiuo atveju užtikrinsime visą tiekimo grandinę tarp Nyderlandų ir Lietuvos. Dujos keliaus per Nyderlandų, Vokietijos, Lenkijos ir Lietuvos dujotiekius,“ – komentavo įmonės valdybos narys, verslo klientų ir plėtros vadovas H. Nausėda.

Bioversija 23 01 16

Biometanas – tvaresnė alternatyva iškastiniam kurui, kuri visiškai atitinka įprastų gamtinių dujų standartą. Jo cheminė formulė tokia pat, tačiau išgavimo būdas gerokai palankesnis aplinkai, kas ypač svarbu siekiant Europos žaliojo kurso tikslų.

Pirmoji biometaną vietoj gamtinių dujų įsigis UAB „SG dujos“. „Siekiame padėti aptarnaujamiems transporto parkams kuo greičiau prisitaikyti prie ES nustatyto žaliojo kurso ir pradėti naudoti tik aplinkai neutralius degalus. Nuo šio mėnesio mūsų klientai, kurių didžioji dalis – miestų viešojo transporto parkai, naudoja tik biometaną. Tikimės, kad artimiausioje ateityje ne tik importuosime biometaną, bet ir turėsime jį gaminančių jėgainių“, – sakė bendrovės strateginės plėtros vadovas Saulius Bilis.

„Ignitis“ klientui biometaną tieks lapkritį ir gruodį, šiuo metu derasi su partneriais ir biometano gamintojais dėl nenutrūkstamo tiekimo ir 2023 metais. Bendrovė tikisi, kad kitąmet klientams galės pasiūlyti ir Lietuvoje pagamintų žaliųjų dujų.

Pasaulyje biodujų ir biometano gamybos lyderė – Vokietija.

Parengta: pagal „Ignitis“ pranešimą
Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos