Basf 29 05 23 Basf 2023 05 29 m1
Energetika
Galima įsigyti arba išsinuomoti saulės elektrinės dalį

Vilnius. Valstybės valdoma energetikos grupė „Ignitis grupė“ gyventojams pasiūlė įsigyti pajėgumų jau antrame nutolusiame saulės elektrinių projekte – šį kartą elektrinė bus įrengta Lazdijų rajone.

„Pirmojo platformoje „Ignitis saulės parkai“ pasiūlyto saulės elektrinių projektų populiarumas aiškiai parodė, kad norinčiųjų tapti gaminančiais vartotojais Lietuvoje skaičius ir toliau viršija lūkesčius. Pirmas projektas buvo išparduotas greičiau nei per dvi dienas, panašios sėkmės ir susidomėjimo tikimės ir šį kartą“, – pranešime sakė „Ignitis“ vadovas Darius Montvila.

Šalia Lazdijų hipodromo esančiame Buktos kaime elektrą nuo 2021 metų gamins 4774 saulės moduliai, kurių bendra galia sieks apie 1,6 megavato. Vienas instaliuotas kilovatas per metus pagamins apie 1,05 MWh energijos, arba 37 GWh per visą elektrinės veiklos laikotarpį.

Bioversija 23 04 27

Naujasis saulės elektrinių projektas nuo lapkričio 28 d. buvo siūlomas tik iš anksto užsiregistravusiems gyventojams. Iki gruodžio 2 d. pietų jie pirkimui jau buvo rezervavę beveik 49 proc. pasiūlytų elektrinės dalių. Neužsiregistravę gyventojai rezervuoti norimą saulės elektrinę dalį gali nuo gruodžio 2 d., – po to, kai baigėsi projekto rezervacija iš anksto užsiregistravusiems ir pirmenybę gavusiems klientams.

Tuos gyventojus, kurie nespės įsigyti arba išsinuomoti norimos saulės elektrinės dalies, „Ignitis saulės parkai“ kviečia nemokamai registruotis eilėje. Visi užsiregistravusieji gaus pirmumo teisę atlikti rezervacijas naujuose saulės elektrinių projektuose.

„Gyventojų noras gauti mažesnes elektros sąskaitas ir kartu prisidėti prie gamtos tausojimo tik didėja, o „Ignitis saulės parkai“ platforma padeda pasiekti šiuos tikslus vos kelių mygtukų paspaudimu“, ­– sako D. Montvila.

Spalio 1 d. startavusioje platformoje „Ignitis saulės parkai“ suteikiama galimybė elektrą iš saulės gaminti ne tik individualių namų, bet ir daugiabučių gyventojams. Ši nutolusių saulės elektrinių platforma yra pirma pasaulyje, kuri prieinama visiems šalies namų ūkiams.

Nutolusių saulės elektrinių projektas buvo pristatytas įsigaliojus Atsinaujinančių energijos išteklių ir Elektros energetikos įstatymų pakeitimams, leidžiantiems elektrą iš saulės gaminti vienoje Lietuvos vietoje, o vartoti – kitoje.  

„Ignitis saulės parkų“ platformoje gyventojai gali įsigyti arba išsinuomoti bet kurio vystytojo siūlomą saulės elektrinės dalį, kurios minimalus galingumas yra 1 kW, o maksimalus – 30 kW. Įsivertinti, kokio tiksliai galingumo reikia, padės įdiegta konkrečiam būstui reikalingos elektros galios bei naudos skaičiuoklė. Remiantis vidutiniu Lietuvos butų elektros suvartojimu, didžiajai daugumai gyventojų užtektų 2-3 kW galingumo saulės elektrinės tam, kad patenkintų visą elektros vartojimo poreikį.   

Pasiskaičiavus reikiamą galią ir pasirinkus, kurioje siūlomoje elektrinėje norima nusipirkti ar nuomotis dalį elektrinės, galima atlikti rezervaciją. Vienkartinis negrąžinamas rezervacijos mokestis yra 50 eurų, kuris vėlesniuose projekto etapuose yra įskaičiuojamas į elektrinės įsigijimo ar nuomos sutartį. Pasibaigus saulės elektrinės statyboms, užsirezervavusieji turės pirmumo teisę įsigyti norimą galios kiekį šioje elektrinėje.

Nutolusioje saulės elektrinėje įrengtas skaitiklis, matuojantis pagaminamos elektros energijos kiekį realiu laiku, nustatys, kiek elektros energijos buvo pagaminta, o „Energijos skirstymo operatorius“ sugeneruotą elektros energiją padalins visiems elektrinių savininkams proporcingai. Kiekvieno elektrinės bendrasavininko ar nuomininko namuose taip pat bus įrengtas skaitiklis su nuotolinio duomenų nuskaitymo funkcija. Jis matuos, kiek elektros energijos namų ūkis suvartojo. Mėnesio gale elektrinių savininkai gaus sulygintą elektros energijos sąskaitą.

Tai reiškia, kad jeigu saulės elektrinė pagamins daugiau elektros nei namų ūkis suvartojo, už ją mokėti nereikės, o perteklinė elektros energija bus „sandėliuojama“ tinkluose iki vienerių metų – gyventojas mokės tik pasinaudojimo tinklais mokestį.  Jeigu perteklinės elektros likutis bus išnaudotas, o saulės elektrinė pagamins mažiau elektros energijos nei namų ūkis suvartojo, gyventojas mokės už suvartotos ir pasigamintos elektros energijos skirtumą.

MŪ, BNS inf.

  Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 + padovanok tėčiui mob

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate planuojamą mokesčių pertvarką?
  Visos apklausos