Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Energetika
EK ir Billas Gatesas steigia 100 mln. eurų kapitalo investicijų fondą

Briuselis. Vakar Europos Komisija ir fondas „Breakthrough Energy“ pasirašė susitarimo memorandumą dėl jungtinio investicijų fondo „Breakthrough Energy Europe“, kuris padės novatoriškoms Europos bendrovėms kurti ir rinkai teikti visiškai naujas švarios energijos technologijas.

Fondas „Breakthrough Energy Europe“ derina viešąsias lėšas ir ilgalaikį rizikos kapitalą, kad švarios energijos mokslinių tyrimų rezultatai ir inovacijos galėtų sparčiau ir efektyviau pasiekti rinką. 100 mln. eurų kapitalo fondo lėšos daugiausia bus skiriamos išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimui ir energijos vartojimo efektyvumo skatinimui elektros energetikos, transporto, žemės ūkio, gamybos ir statybos sektoriuose finansuoti.

„Kad pavyktų išvengti žalingiausių klimato kaitos padarinių, reikia naujų technologijų. Europa moksliniams tyrimams bei plėtrai skyrė milžiniškas investicijas ir taip įrodė, jog yra tikra lyderė. Kovai su klimato kaita skirtas inovacijas kuriantiems mokslininkams ir verslininkams būtinas kapitalas, kad galėtų įsteigti tas inovacijas pasaulinei rinkai galinčių pateikti bendrovių. Tokį kapitalą teiks fondas „Breakthrough Energy Europe““, - pabrėžė Billas Gatesas. 

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Planuojama, kad fondas „Breakthrough Energy Europe“ veiklą pradės 2019 m. Pusę kapitalo skirs Billo Gateso fondas „Breakthrough Energy“, o kita pusė bus skirta pagal „InnovFin“ – rizikos pasidalijimo finansines priemones, finansuojamas pagal dabartinę ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“.

EK atsovybės Lietuvoje, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos