Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Energetika
Derina ūkininkavimą ir saulės energijos gavybą

Berlynas. Agrarinės saulės elektrinės – tai nauja koncepcija, tačiau pastaruoju metu ji vis labiau traukia ieškančiuosius nišų kaip suderinti tvarią tiek maisto, tiek elektros gamybą.

Šis sprendimas gali praversti tiek atsinaujinančios energijos pramonei, tiek žemės ūkiui. Inovatyvi sistema sujungia ūkininkavimą ir saulės energijos gamybą toje pačioje vietovėje, leisdama abiem sritims būti ekonomiškai perspektyviomis.

Koncepciją pirmoji sukūrė 2015 m. įsteigta Vokietijos atsinaujinančios energijos įmonė „Next2Sun GmbH“, kuri neseniai pristatė pirmąją komercinę agrarinės saulės elektrinės sistemą, rašo farmersjournal.ie.

Bioversija 2024 04 15 m7

Koncepcija apima vertikalaus saulės modulių, galinčių naudoti saulės šviesą tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės, išdėstymą (dvipusiai saulės moduliai). Eiles tarp modulių galima ir toliau naudoti žemės ūkiui. Idėja kilo atsižvelgiant į tai, kad įrengiant saulės elektrines dažnai išnaudojama žemės ūkio paskirties žemė ir mažėja maisto produktams auginti ar gyvuliams ganyti tinkamų plotų.

Pirmasis komercinis agrarinės saulės elektrinės ūkis šios savaitės pradžioje buvo atidarytas Vokietijoje, Aasene, 4 ha plote.

Apie 11 000 dvipusių saulės modulių buvo sumontuota ant viso 5 800 rėmo elementų. Sistema, tikimasi, pagamins 4,1 megavatų elektros energijos didžiausiu gavybos metu, o metinė energijos išeiga planuojama bus 4 850 MWh.

Šios produkcijos pakaks patenkinti maždaug 1 200 namų ūkių elektros energijos poreikį. Žemė tarp kolektorių eilių ir toliau bus dirbama.

Rugsėjį ir Airijoje buvo paskelbti pirmieji tokios atsinaujinančios elektros energijos paramos schemos (RESS) aukciono rezultatai. Daugiau kaip 1 750 ha saulės kolektorių sėkmingai gauta parama 15 metų.

Kaip teigia inovacijų kūrėja „Next2Sun“, jėgainių sistemos idėja yra vertikalus specialių saulės modulių, galinčių panaudoti iš abiejų pusių sklindančią šviesą, montavimas (dvipusiai moduliai). Viena modulių pusė yra nukreipta į rytus, kita – į vakarus, todėl energija gaminama tiek ryte, tiek vakare. Vieta tarp modulių eilių gali būti naudojamos žemės ūkiui, o žaliosios juostos, esančios po kolektorių eilėmis, suteikia vietos gyventi nykstantiems vabzdžiams ir daugelio rūšių paukščiams.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
  Visos apklausos