Bylas laimėjusiems žaliosios energetikos plėtotojams bus skirta ES parama
2011-04-20

Vilnius, balandžio 20 d. Bylas prieš Žemės ūkio ministeriją laimėjusiems žaliosios energetikos vystytojams bus skirta Europos Sąjungos (ES) parama. Dėl ministerijos sprendimo neskirti paramos į teismą kreipėsi apie 70 žaliosios energetikos vystytojų, ketinusių įgyvendinti saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybos ir renovacijos projektui.  Visi pareiškėjai laimėjo bylas ir jų projektai buvo grąžinti persvarstymui, pranešė Lietuvos verslo darbdavių konfederacija.

Žemės ūkio ministro atstovas spaudai Vilius Rekevičius sakė, kad parama bus skirta bylas laimėjusiems pareiškėjams, tačiau kol kas negalėjo tiksliai pasakyti, kas bus daroma su likusiomis paraiškomis.

Pasak Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos (LVDK) generalinio direktoriaus Dano Arlausko, nors parama ir turėtų būti skirta bylas prieš ministeriją laimėjusiems žaliosios energetikos vystytojams, bet vis dar lieka neaišku, ar ES pinigų sulauks pareiškėjai, kurių projektai taip pat buvo atmesti dėl tos pačios priežasties, tačiau kurie nesikreipė į teismą. Iš viso tokių pareiškėjų yra daugiau nei 100.

Vaderstad 12 05

2009-ųjų metų rugpjūtį Žemės ūkio ministerija saulės, vėjo ir vandens jėgainių statybą ir renovaciją priskyrė prie remtinos veiklos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemones "Parama verslo kūrimui ir plėtrai" ir "Perėjimas prie ne žemės ūkio veiklos".

Pernai spalį ministerija ir jai pavaldi Nacionalinė mokėjimų agentūra atmetė beveik 200 projektų, pagal kuriuos buvo planuojama statyti arba renovuoti vėjo, vandens ar saulės jėgaines Lietuvos kaimo vietovėse. Projektų atmetimas motyvuotas tuo, jog negalima prognozuoti elektros energijos supirkimo kainų penkerių metų laikotarpiui, todėl neįmanoma nustatyti projektų ekonominio gyvybingumo.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate žemdirbių protesto akcijas (kryžių statymo, traktorių važiavimo ir kt.)?
Orai