Dimedium 22 05 01 Dimedium 22 05 01
Energetika
Augalus įdarbins vietoj vėjo jėgainių

Roma. Italijos technologijų instituto mokslininkai skelbia, jog augalai gali būti naudojami kaip žalieji energijos šaltiniai. Jie sukūrė natūralių ir dirbtinių lapų hibridinį oleandrą, kuris generuoja elektrą iš vėjo.

Tvarūs energijos šaltiniai, kurie būtų nekenksmingi aplinkai ir jos neterštų, yra vienas iš pagrindinių ateities iššūkių pasaulyje. Dar 2012 m. tarptautinė robotų sistemų inžinierių ir biologų komanda, kuriai vadovauja Barbara Macolai (Mazzolai), pristatė pirmąjį augalą – robotą. Vėliau mokslininkai pastebėjo, jog lapai gali generuoti elektros energiją, jei juos judina vėjas

Kai kurios specifinės struktūros paverčia mechaninę jėgą, kuri veikia paviršių, į elektros energiją. Kitaip tariant, lapas gali surinkti elektros krūvį ant savo paviršiaus dėl proceso, vadinamo kontaktine elektrifikacija. Impulsai perduodami į vidinius augalo audinius, kuriais generuojama elektros energija sklinda lyg kabeliais. Taigi, prijungus „kištuką“ prie stiebo, galima surinkti pasigaminusią energiją ir naudoti elektriniams prietaisams.

Bioversija 22 02 02

Mokslininkai nustatė, jog kiekvieną kartą palietus lapą, sukuriama daugiau kaip 150 voltų energija ir to užteka, norint apšviesti 100 LED lempučių.

Mokslo žurnale „Advanced Functional Materials“ paskelbtame straipsnyje tyrėjai pirmą kartą apibūdino, kaip šį efektą būtų galima panaudoti praktiškai. Italijos technologijų instituto inovatoriai sujungė paprastąjį oleandrą (Nerium oleandre) su išmaniosiomis sistemomis ir sukonstravo hibridinį augalą, kurio dirbtiniai lapai liečiasi su natūraliais. Kai vėjas juos judina, gaminasi elektros energija. Pasak išradėjų, tokiu būdu galima „įdarbinti“ visą medį ar net miško lapiją.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar ganote melžiamas karves?
Visos apklausos