Basf 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 24 m1
BŽŪP
Žemės ūkio komisaras: EK rimtai svarstys apie išimtis kitąmet
ES žemės ūkio komisaras Janusz’as Wojciechowski’s (Janušas Voicechovskis). Europos Komisijos nuotr.

Briuselis. „Stebėsime situaciją ir rimtai apsvarstysime šį pasiūlymą, atsižvelgdami į situaciją po derliaus nuėmimo“, – į tai, ar ir kitąmet bus galima lanksčiau įgyvendinti BŽŪP reikalavimus, antradienį vykusiame ES žemės ūkio ministrų susitikime atsakė žemės ūkio komisaras Janusz’as Wojciechowski’s (Janušas Voicechovskis).

Anot jo, ES vykdomoji valdžia spręs dėl šio klausimo šiek tiek vėliau, kai bus surinkta daugiau informacijos apie ankstesnių išimčių poveikį apsirūpinimui maistu.

Per ES žemės ūkio ministrų susitikimą Rumunija kreipėsi į Komisiją prašydama, kad apsvarstytų galimybę leisti nukrypti nuo taisyklių ir 2024 m., atkartodama kitų valstybių narių, įskaitant Lietuvą (LŽŪBA išsiuntė kreipimąsi ES žemės ūkio komisarui, prašydama pratęsti išimtis dėl GAAB 7 ir 8 bent kitąmet), raginimus sušvelninti BŽŪP reikalavimus.

Bioversija 2024 04 26 m7

Tačiau, pasak J. Wojciechowski’o, ES vykdomajai valdžiai dar neaišku, ar ankstesnės išimtys davė vaisių.

„Neturime išsamios informacijos ir analizės apie pernai ir šiemet nuo taisyklių nukrypti leidžiančių nuostatų poveikį derliui“, – sakė jis per spaudos konferenciją.

Komisijos narys pabrėžė, kad reikia daugiau informacijos, atsižvelgiant į konkrečią šių metų situaciją, kai ūkininkai visoje ES kovojo su sausra ir ekstremaliomis oro sąlygomis. Vis tik jis teigė suprantantis ūkininkų prašymą.

Anksčiau ir Europos žemdirbių skėtinė organizacija „Copa-Cogeca“ ragino EK ir kitąmet taikyti nuo BŽŪP taisyklių nukrypti leidžiančias nuostatas.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos