Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
BŽŪP
Septynios šalys ragina didinti susietąją paramą

Briuselis. Siekiant išsaugoti jautrias žemės ūkio šakas, susietosios paramos finansavimas turi būti padidintas 23 proc., papildomai išsaugant 2 proc. paramą baltyminiams augalams.

Tokį pasiūlymą kovo 18-ąją vyksiančiai ES Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybai teikia Bulgarija, Kroatija, Čekija, Vengrija, Latvija, Slovakija ir Slovėnija. Tai gali suteikti vilties gyvulininkystės sektoriui ir pieno ūkiams.

Europos Komisijos neoficialiame dokumente nurodoma, kad šios valstybės narės palankiai vertina Briuselio pasiūlymą nenutraukti susietosios paramos po 2020 m., tačiau mano, kad paramos lygis yra nepakankamas. Šalys narės atkreipia dėmesį į didėsiantį neigiamą įvairių laisvosios prekybos susitarimų poveikį žemės ūkiui ir nuolatinį epidemijų bei kitų rinkos grėsmių pavojų.

Bioversija m7 2024 03 29

Remiantis subsidiarumo principu, valstybėms narėms turėtų būti suteikta daugiau lankstumo teikti susietąją paramą konkretiems sektoriams, atsižvelgiant į valstybių narių poreikius.

Dabartinis finansų paskirstymas neužtikrina patenkinamo pelningumo ar siekiamo gamybos lygio. Esamų paskatų nepakanka, kad būtų išlaikytos įvairios ir tvarios gamybos struktūros, o jautrūs sektoriai neapsaugoti nuo grėsmių, prie kurių prisideda ir griežti gamybos reikalavimai.

Todėl, anot Bulgarijos, Kroatijos, Čekijos, Vengrijos, Latvijos, Slovakijos ir Slovėnijos, siekiant pagerinti jautrių sektorių konkurencingumą, tvarumą ir gyvybingumą, būtina didinti susietųjų pajamų rėmimo finansavimą taip, kad jis saugotų nuo neigiamos konkurencijos ir vidaus rinkos procesų įtakos.

Baltyminiai augalai yra svarbus augalinių baltymų šaltinis pašarų ir maisto produktų gamyboje. Ypač teigiamas jų poveikis dirvožemiui. Todėl būtina ir ateityje išlaikyti susietąją paramą šiems augalams.

Visoms valstybėms narėms turėtų būti suteiktos tokios pačios galimybės susietųjų pajamų rėmimo srityje, kad būtų užtikrintos vienodos sąlygos visoms ES narėms.

Bulgarija, Kroatija, Čekija, Vengrija, Latvija, Slovakija ir Slovėnija mano, kad siekiant nustatytų tikslų, Europos Komisijos pasiūlyta finansinė parama susietoms pajamoms yra nepakankama. Sumažėjusi ES biudžeto agrarinė dalis reiškia, kad jautrūs sektoriai tapo labai pažeidžiami. „Todėl, norint veiksmingai remti svarbiausius jautrius sektorius, reikia padidinti paramą iki 23 proc. + 2 proc. baltyminiams augalams“, rašoma pasiūlymuose Žemės ūkio ir žuvininkystės tarybai.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos