Basf A1 2024 12 20 Basf m1 2024 12 20
BŽŪP
Prancūzijai nepriimtinos vienodos išmokos ES ūkininkams

Berlynas, sausio 24 d. Prancūzijai nepriimtinas pasiūlymas suvienodinti tiesiogines išmokas žemdirbiams visose Europos Sąjungos šalyse, pareiškė šeštadienį Prancūzijos žemės ūkio ministras Briunas Le Meras (Bruno Le Maire) Berlyne vykstančioje „Žaliojoje savaitėje".

Dabartiniai tiesioginės paramos skirtumai labai iškreipia konkurenciją ES bendrojoje rinkoje. Į tai atkreipia dėmesį naujosios ES šalys. Tiesioginės išmokos ES šalyse svyruoja nuo maždaug 500 eurų (1 730 litų) už hektarą Graikijoje ir Maltoje iki 100 eurų (345 litų) Latvijoje, o ES vidurkis - apie 250 eurų (860 litų). Lenkijoje išmokos sudaro apie 200 eurų (690 litų), Prancūzijoje ir Vokietijoje atitinkamai 250 ir 300 eurų (860 ir 1 035 litai).

„Vienodos tiesioginės išmokos ūkininkams būtų kažkas visiškai nepriimtino Prancūzijai, o taip pat Vokietijai, Ispanijai ir Italijai", - teigė B. Le Meras. „Idėja, kad ūkininkams visose ES šalyse būtų teikiama vienoda tiesioginė parama, nėra tinkamas atspirties taškas diskusijoms dėl Bendrosios žemės ūkio politikos reformos", - pridūrė B. Le Meras.

Bioversija m7 2024 11 19

Prancūzijos ministras atkreipė dėmesį, kad tiesioginės paramos skirtumai žemės ūkiui, be kita ko, kyla iš nevienodų sąnaudų ir žemės ūkio gamybos sąlygų įvairiose ES šalyse.

Ministras nekomentavo pasiūlymo ateityje daugiau pinigų skirti BŽŪP antrajam ramsčiui, t. y. kaimo plėtrai, o ne dėl tiesioginėms išmokoms (BŽŪP pirmajam ramsčiui).

„Pirmiausia turime susitarti dėl pagrindinių BŽŪP reformos gairių. Tai pirmas žingsnis. Tik po to galėsime kalbėti apie pirmojo ir antrojo ramsčių detales", - sakė B. Le Meras. Jis priminė, kad Prancūzija ir Vokietija laikosi bendros pozicijos dėl BŽŪP reformos.

„Pirmą kartą mums pavyko sutarti dėl bendros pozicijos ES žemės ūkio politikos reformos srityje. Tai sėkmė. Mes manome, kad turėtų pavykti pasiekti kompromisą, kuris tenkintų visas ES valstybes nares", - sakė Prancūzijos žemės ūkio ministras.

B. Le Meras pabrėžė, kad Prancūzijos ir Vokietijos pozicija yra atvira kitoms šalims. „Mes pasiruošę aptarti su Lenkijos vyriausybe šį klausimą ir darbuotis kartu" - sakė ministras.

Lenkija yra viena iš pagrindinių iniciatorių suvienodinti tiesioginės paramos lygį žemdirbiams, nes dideli paramos skirtumai bendroje rinkoje ilgainiui gali tapti nepakeliami.

ES žemės ūkio komisaras Dačianas Čiolosas išreiškė viltį, kad iki 2012 m. pabaigos ES šalims pagaliau pavyks susitarti dėl BŽŪP reformos.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + prenumerata 2025
    Setupad-desktop-po tekstu

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ar domitės galimybėmis uždirbti iš anglies kreditų?
    Visos apklausos